Hasiči museli vyprostit kamion

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

VENDRYNĚ Tři jednotky profesionálních hasičů dnes v noci zhruba hodinu vyprošťovali kamion v Bystřických zadcích, který sjel do příkopu. Mezi zástavbu rodinných domů se kamion dostal „díky“ navigaci.

Maďarský kamion naloženy 24 tunami rudného granulátu sjel do příkopu a nebezpečně se naklonil k jednomu z domů. Nehoda se stala zhruba hodinu a půl před středeční půlnocí.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Do Vendryně vyjely tři jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Třinec, Frýdek-Místek a Ostrava-Zábřeh, odkud mj. přijel automobilový jeřáb Demag/Terex s mobilní kontejnerovou dílnou. Z Frýdku-Místku přijel vyprošťovací automobil na podvozku Tatry 815, ale ten nemusel být díky šikovnosti zasahujících hasičů nakonec využit – sdělil mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela.

Nakloněný návěs hasiči ihned po příjezdu zpevnili stabilizačními tyčemi a ořezali větve pro bezpečnou manipulaci automobilovým jeřábem, který jej nazvedl a položil na komunikaci. Samotné vyproštění zabralo hasičům asi hodinu. Během nehody ani zásahu neunikly z kamionu žádné provozní kapaliny.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Bulharský řidič, který vyvázl bez zranění, tvrdil, že jej na úzkou silnici do místní vendryňské části Bystřické Zadky dovedla navigace.

Foto:TZ

Komentáře