Třinec rozdává respirátory a pomáhá při zřízení očkovacího centra

TŘINEC Město pro občany ve finanční tísni připravilo balíčky, které obsahují dva respirátory a deset chirurgických roušek. Zároveň zpřístupnilo prostory v Domě dětí a mládeže pro zřízení očkovacího centra.

Z důvodu nařízení vlády od 1. března jsou povinné respirátory a chirurgické roušky. – Chápeme, že pro mnoho lidí je tato situace velmi komplikovaná. Proto jsme se na krizovém štábu dohodli, že stejně jako na jaře minulého roku pomůžeme potřebným. Loni jsme rozdali občanům ve věku nad šedesát let 10 tisíc nanoroušek, nyní máme připraven balíček pro občany ve finanční tísni, který bude obsahovat 2 respirátory a 10 chirurgických roušek – uvedla primátorka Třince Věra Palkovská.

Tyto ochranné prostředky uvolnilo město z vlastních zdrojů a část jich získalo také od státu na základě rozhodnutí vlády.

Respirátory a roušky jsou vydávány od  dnešního dne  v kině Kosmos vždy v pracovní dny od 8 do 17 hodin. Celkem bude mezi potřebné rozdáno 2,6 tis. respirátorů a 13 tis. roušek. Část těchto ochranných pomůcek bude distribuována přímo lidem v hmotné nouzi a klientům služeb sociální prevence jako jsou azylové domy či denní centra.

Třinec se zároveň podílí na zřízení očkovacího centra, které vzniká na popud kraje a jehož cílem je pomoct vytížené třinecké nemocnici. Centrum, ve kterém proti Covidu budou očkovat čtyři očkovací týmy po čtyřech lékařích a čtyřech sestrách z Nemocnice Třinec, se bude nacházet v divadelním sále Domu dětí a mládeže. Otevřeno bude po dodání dostatečného množství vakcíny.

Komentáře