Začal jarní úklid kolem popelnic

TŘINEC Jarní úklid, který v Třinci provádí odpadová společnost Smolo, začal minulý týden.  Jen na třineckém sídlišti Sosna a z části ulice Jablunkovské bylo doposud odvezeno zhruba půl tuny nepořádku z více než 25 stanovišť pro nádoby na odpad. Očista ploch v dalších lokalitách bude pokračovat v průběhu celého března.

– Aby mohli zamést vše a důkladně, naši pracovníci zvedají hydraulickou rukou velké nádoby na separovaný odpad a přemisťují manuálně i černé kontejnery na kolečkách. Jen během soboty odvezli plné nákladní auto nepořádku. Kromě drobného smetí, které rovnou sypali z lopaty do černých 1100 l kontejnerů, papírků, nedopalků a rozbitého skla, odvezli také sportovní náčiní, kočárky, plno kartonových krabic, peřiny a další věci, které na zem k popelnicím nepatří – uvedl vedoucí komunálních služeb společnosti SMOLO CZ Tomáš Ondraszek. 

Jen na území Třince jsou stovky stanovišť, většinou vybavené třemi nádobami na separovaný a černými na směsný komunální odpad. Na některých stanovištích jsou i kontejnery na bioodpad, ale také jedlé tuky, vyřazené elektro nebo oblečení. Zároveň platí, že  svozová firma je povinna uklidit pouze odpad, který se případně vysype při manipulaci s nádobami. Za nepořádek u popelnic v podobě kartonových krabic, kousků nábytku a pod. si tak lidé mohou sami.

Minulý týden řidič svážel vytříděný papír. Cestou zpět už byly prázdné nádoby téměř ukryty pod hromadou krabic. Lidem se je nechce rozložit a dát do modrého kontejneru. Přitom pokud lepenka a papír zmoknou, tak už se nedají recyklovat a musí se posbírat do komunálního odpadu – poznamenal  Ondraszek s tím, že ne vždy jde nádoby vyprázdnit, protože na sídlištích jsou stanoviště mnohdy blokována odstavenými auty nebo těžká technika mezi auty vůbec neprojede.

Na území Třince je více než 650 tzv. zvonů na separovaný odpad, dále přes 410 tzv. bobrů na směsný komunální odpad, dále téměř 700 kusů padesátilitrových košů a více než 4 500 menších popelnic u rodinných domků.

Foto: TZ

 

 

Komentáře