Hasiči museli vyprostit řidiče i auto

NÁVSÍ Tři jednotky hasičů zasahovaly v pátek v Návsí u nehody osobního auta Seat, které skončilo na pravém boku v příkrém svahu ve křoví na sjezdu ze silnice 474 na obchvat obce.

Nehoda se stala v pátek před půl osmou ranní. Zasahovaly dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic v Třinci a Frýdku-Místku, odkud přijel vyprošťovací speciál na podvozku Tatra 815, společně s nimi jednotka dobrovolných hasičů z nedalekého Jablunkova, která přijela na místo nehody jako první.

Hasiči nejprve stabilizovali havarované auto, ležící na boku v příkrém svahu, a to stabilizační tyčí Holmatro. Pak ze seatu opatrně vyprostili zraněného řidiče středního věku bez použití hydraulického nářadí a předali jej týmu ZZS MSK – uvedl mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Po příjezdu vyprošťovací tatry nejprve přitáhlo vozidlo třineckých profesionálních hasičů havarovaný seat blíž k poškozeným svodidlům a silnici, aby ji hasičský speciál dokázal zvednout a přenést na vozidlo odtahové služby pomocí hydraulické ruky. Nebyl zaznamenán žádný únik provozní kapalin.

 Foto: TZ

Komentáře