Hasiči vyprostili zapadlý domíchávač s betonem

HNOJNÍK V pátek 23. září sjel ze silnice domíchávač, který vezl beton na stavbu silničního obchvatu I/11 kolem obcí Hnojník a Střítež. Vozidlo museli hasiči zajistit proti převrácení a následně ho dostat zpět na komunikaci.

Krajské operační středisko hasičů obdrželo informaci o nehodě domíchávače v katastru obce Hnojník v pátek 23. září pár minut po 11 hod. Na místo vyrazili profesionální hasiči ze stanice v Nošovicích

Domíchávač během jízdy na stavbu, kdy vezl 8 m3 betonu, sjel z komunikace a zůstal uvězněný na krajnici. Jelikož hrozilo převrácení vozidla na bok, povolal si velitel zásahu těžkou vyprošťovací techniku ze stanice Ostrava-Zábřeh. Do příjezdu těžké techniky podepřel nakloněný domíchávač buldozer, který přijel z nedaleké stavby silničního obchvatu.

Před započetím vyprošťovacích prací se podařilo z domíchávače přeložit beton do náhradního domíchávače. Následně došlo ze strany hasičů k preciznímu vyproštění vozidla pomocí automobilového jeřábu a vyprošťovacího automobilu. Hasiči prvně přizvedli jeřábem zadní nápravu domíchávače, kterou usadili zpět na komunikaci. Následně pod přední kola uložili připravené dřevěné hranoly, po kterých pomocí navijáku z jeřábu vozidlo vytáhli zpět na silnici. Po celou dobu vyprošťování byl domíchávač jištěn proti převrácení navijákem vyprošťovacího automobilu – uvedl k zásahu mluvčí hasičů Lukáš Popp.

Nehoda se obešla bez zranění a bez úniku provozních kapalin z havarovaného automobilu. Po uklizení komunikace od bláta a následném sbalení vybavení se jednotky vrátily zpět na své základny.

Video ze zásahu můžete sledovat zde.

Foto: HZS MSK

Komentáře