Hokej je v podstatě celý můj život, říká Radek Nevelöš

ČESKÝ TĚŠÍN Trenérem hokejových Imperátorů z Třince zápolících v Beskydské amatérské hokejové lize je 25letý Radek Nevelöš – do nedávna hokejista HC Wolves Český Těšín.

Jak vypadala vaše dosavadní hokejová kariéra?
Šestnáct let. Hrál jsem v Českém Těšíně, v Karviné a potom v Brně, kde jsem byl na výšce. Hrál jsem první juniorskou ligu za Warior Brno. Po výšce jsem šel do Karviné, byl jsem chvíli v juniorce a pak jsem hrál krajskou ligu za muže. Posléze jsem se vrátil do Českého Těšína.

Teď už nehrajete?
Ne, kvůli zdravotním problémům jsem před časem skončil. Mám výrůstky na patách, tahají mě šlachy, mívám bolesti. Hrozí mi operace, musel jsem skončit.

Jistě vás to mrzí.
Samozřejmě, hokej byl vlastně celý můj život.

Existovala kdysi možnost, že by se lední hokej stal vaším živobytím?
Tak nějak to směřovalo k tomu, že hokejem se živit nebudu. Zaměřil jsem se na studium, hokej byl spíše mým koníčkem.

Co jste vystudoval?
Rozhodčího ledního hokeje a druhá škola je radiologický asistent.

Působíte i jako rozhodčí?
S pískáním jsem skončil kvůli hokeji, protože se mi krylo s mými zápasy. Upřednostnil jsem hokej. Teď bych se mohl k pískání vrátit, ale uvidím, jestli to s těma nohama zvládnu.

V hokejovém světe se pohybujete i jako trenér, vedete třinecké Imperators. Jak jste se k ním dostal?
U mužstva jsem už asi pět let. Chodil jsem na gympl do Třince a ve třídě se mnou byli kluci, kteří hrávali za Imperátory. Moje sestra (organizátorka souběže BAHL – pozn. red.) se s nimi znala a tak se jí tzeptali, jestli bych jim nepřišel něco vysvětlit. A tak to vzniklo.

Jak to na střídačce zvládáte? Pochodují vám nervy?
No, někdy ano. Někteří kluci mají svou hlavu a nechtějí pochopit, co se po nich chce. Pořád ale platím, že je to pro ně zábava, zahrát si jdou až po práci. Nemůžu jim říkat, jak to mají hrát, neberou za to peníze. Snažím se o to, aby si hru užili a odpočinuli si od každodenního stresu.

Ale pokud nehrají tak, jak mají, pro změnu se rozčilujete vy.
Já to beru především jako koníček, že můžu bát dál u hokeje. A jsem rád, že můžu s klukama být.

Co říkáte na vývoj letošní sezony?
Ze začátku nám to šlo, ale pak přišla krize, kdy jsme pár zápasů prohráli Teď se zase zvedáme. Uvidíme, jak nám to půjde v play-off.

Vaše sestra je také spjatá s hokejem – jak s BAHL, tak s Wolves Český Těšín.
Sestra je starší, chodila se na mě dívat. Dá se říct, že na zimák jsme chodili odmala. Když byla starší, bavilo ji dělat statistiky. Začala se tomu věnovat, pracovala s žáčky a takhle si postupně budovala pozici.

 

Komentáře