Zajímavá výstava v Jacki

JABLUNKOV V Jacki se v pondělí 10. února konala velmi milá vernisáž. Své obrazy tam vystavují děti s handicapem. Svá díla namalovali v rámci workshopů, které organizovalo jablunkovské DDM pod vedením paní Zuzany Karpecké.

„Výstava je výjimečná, protože na ní pracovali výjimeční lidé v čele se Zuzanou Karpeckou,“ přivítala návštěvníky ředitelka Jacki Gabriela Niedoba.

Pod záštitou města Jablunkova se malí umělci setkávali jednou za měsíc v rámci workshopů.

„Jsem ráda, že vás na vernisáž tolik přišlo. Věřím, že to bude pro vás tak krásný zážitek, který já prožívám s dětmi na každém setkání. Já se od nich učím, jsou pro mne inspirací. To, co se od nich naučím, se snažím předávat dál, třeba v kurzech pro dospělé. Tito malí umělci jsou naprosto výjimeční ve své intuici, ve svém chápání světa. Jsou výjimeční i tím, jakým způsobem se dívají na svět, to bychom se měli naučit i my,“ poděkovala Zuzana Karpecká, která v DDM vede i kurzy pro dospělé.

Malí umělci si svou výstavu náramně užili, v galerii Jablunkovského centra kultury a informací panovala velmi milá a veselá atmosféra. Zhlédnout výstavu přišli rodiče, dědečkové, babičky. Na vernisáž přišli i řada významných hostů.

Sešli se nejen rodiče, ale babičky a dědečkové a další hosté.

Výstavu je možno zhlédnout do 13. března 2020.

Komentáře