TŘINEC Nastupuje za dva třinecké týmy – Imperators v BAHL a Pharaohs v SHL. „Pokud vás něco baví, čas si na to najdete vždycky,“ tvrdí hokejový útočník Lukáš Kušnirák.

Jak hodnotíte dosavadní vývoj soutěže v SHL i navzdory poslední vysoké porážce s Pharaohs?
Trochu se to obměnilo, máme dobrý tým. Díky tomu, že kluci hrají současně BAHL, jsou častěji na ledě. Je už polovina sezony a je to znát. Kdo hraje dvakrát týdně je rozehranější. Kdo chodí na led pouze jednou za týden, je to na něm poznat. Má dřevěné ruce a než se rozjezdí, dvě třetiny jsou pryč.

Vy patříte mezi ty hráče, kteří nastupuji k zápasům dvakrát týdně. Stíháte vždycky?
Pokud vás něco baví, vždycky si na to uděláte čas. Jeden zápas je v úterý nebo ve čtvrtek a druhý máme v sobotu. Vesměs jsou ty zápasy večer, takže během dne si vyřídím všechno, co potřebuji a pak jdu na hokej. Hokej mě naplňuje.

Jak vidíte šance vašeho týmu, Pharaohs udělat nějaký úspěch? Rozhovor vznikl před zápasem Pharaohs proti Nýdku – pozn. aut.
S blížícím se vrcholem základní části naše výkonnost stoupá. Šance si vytváříme, góly padají. Jsme rozehraní, je to dobré. A pozitivní je také to, že máme dostatek hráčů. Jakmile někdo vypadne, vždy máme připravenou kompenzaci.

Na ledě se občas potkáváte s bývalým spoluhráčem Milanem Drapou, který letos v SHL působí jako rozhodčí. Je to pro vás nezvyklé?
Milan? Jo, ten má přehled. Všechny kluky z hokeje zná. A oni k němu mají určitý respekt.

Myslíte?
Ano. Nikdo si nic nedovolí, protože on je pak přísnější. Mimo let s ním užije spoustu legrace, ale v zápase to je jinak. Ty jsi hráč a já rozhodčí, žádné hej nebo počkej. Kamarádi jsme, ale na hokeji si drží odstup.

 

Komentáře