V Jacki je k vidění Zrcadlo života

JABLUNKOV Jablunkovskou galerii Jacki  od pondělí zdobí zajímavá výstava fotografii s názvem Zrcadlo života. Autorkou je fotografka Lucie Brychcyová, členka fotoklubu Zvonek.

Krása, něha, rostoucí život – tak by se ve stručnosti dalo charakterizovat výstavu talentované fotografky, která objektivem umí zachytiti život kolem nás.

Fotit začala někdy v roce 2008, kdy se jí do ruky poprvé dostala zrcadlovka. Focení ji uchvátilo natolik, že se svému koníčku věnuje naplno. Zkoušela různé druhy fotografie. Fotila psy při Coursingu, západy slunce, krajinky. Pak objevila kouzlo fotografování lidí.

Ráda experimentuje, fotografuje starými manuálními objektivy, kde výsledek je jedinečný díky různým kresbám a bokehům. K tomu ovšem musí mít trpělivý model. Někdy fotí i v infračerveném spektru, zde jsou zase zapotřebí jiné světelné podmínky než u klasického portrétního fotografování.

„Jednodušší je fotit děti, ty jsou většinou samy o sobě uvolněné a bez předsudků. Většinu dospělých už poznamenávají jejich úsudky o svém vzhledu, malé děti toto ještě netrápí. Každý je svým způsobem krásný. Snažím se jim udělat pár snímků, když to ještě nečekají, ty jim ukážu. Když se vidí, většinou příjdou na to, že vypadají dobře. Pak už spolupráce je jednodušší. Toto je možné jenom v exteriéru,“ prozradila Lucie Brychcyová.

Velkým pomocníkem u focení v ateliéru je obří zrcadlo, ve kterém se klienti vidí, jak stojí, můžou kontrolovat svůj výraz v tváři.

„Přirozeně každý, kdo se na sebe podívá do zrcadla, se začne tvářit hezky a narovná se. Co je zajímavé, že muži bývají u focení většinou uvolněnější než ženy, oni totiž spoustu věcí neřeší,“ dodává Brychcyová.

O kulturní zážitek na vernisáži se postarala sopranistka Beata Kantor.

„Byla to skvělá kulturních akce plná klidu a radosti. Víc takových akcí. Všem, kteří nebyli na dnešní vernisáži, doporučuji se zajít do Jacki podívat. Je to oslava ženství skrze srdce sebevědomé a talentované fotografky. Kupí se tu něha, krása, nádherné okamžiky plné pozitivních emocí,“ zhodnotila výstavu jedna z účastnic pondělní vernisáže.

Výstava je k zhlédnutí do 7.února.

 

Komentáře