Hokejbalové Winter Classic: Amico porazilo Medvědy

TŘINEC Lukáš Heczko dvěma góly zařídil výhru hokejbalistům Amica v tradičním sylvestrovském utkání proti Medvědům. Za poražené skóroval Filipek.

Tradiční zápas byl v ohrožení, protože o dva dny dříve napadl sníh, a když se teplota během dne dostala nad nulu. V noci, když trochu přituhlo, hrací plocha pokrytá sněhem se změnila v prakticky souvislou ledovou vrstvu. Tedy Winter Classic se vším všudy!

Medvědy hrající ve žlutých dresech dostal do vedení Filipek, ale posléze Heczko dvěma brankami překlopil vedení na stranu Amica. Je třeba zdůraznit, že Amico a Medvědi jsou dva nejúspěšnější celky někdejší Městské hokejbalové ligy, která se v Třinci hrávala v letech 1988 – 2004.

„Naše Winter Classic je vzpomínkou na to, že jsme kdysi hrávali, na docela slušné úrovni. Bylo to super, ostatně jako každý rok. Zahráli jsme si dobře, i když kluzký teren nepřál nějakým kličkám či technickým finesám. Škoda, že padlo málo branek,“ litoval Miroslav Zoubek z týmu Medvědů a dodal: „Je to tradiční setkání starší generace hokejbalistů, zahrajeme si a zavzpomínáme na staré časy, kdy jsme hokejbal hrávali pravidelně a dávali mu všechno. Někteří hráči to z Městské ligy dotáhli až do extraligy. Dnešní mládež upřednostňuje jiné sporty, třeba florbal a hokejbal bohužel skomírá.“

Roman

Komentáře