Oceláři vyměnili Irgla za Vlacha

TŘINEC Protřelý útočník Zbyněk Irgl už není Ocelářem. Měsíc bude působit v Olomouci, odkud do Třince přišel forvard Roman Vlach.

„Hledali jsme centra a nabízel se nám Roman Vlach, který je kreativní a má výborné bruslení. Zbyňka jsme se rozhodli vyměnit, protože věříme, že změna prostředí bude pro něho vzpruhou, která ho nakopne k výkonům, jaké předváděl dříve,“ vysvětlil zajímavou hráčskou rošádu generální manažer Ocelářů Jan Peterek.

Zbyněk Irgl, který má v Třinci smlouvu i na další sezonu, letos neprožívá úspěšný ročník. Zasáhl do 33 extraligových utkání, nastřádal pouhých deset bodů za pět branek (poslední dal proti Olomouci) a stejný počet asistencí. V duelu se Zlínem se Irgl objevil ve čtvrté lajně. V Olomouci by se měl dostat do dřívější formy.

Naproti tomu odchovanec Zlína Roman Vlach, který prošel Libercem a Karlovými Vary, odehrál za Olomouc 34 zápasů, v nichž zaznamenal třináct bodů – dal čtyři góly a na dalších devíti se podílel. V posledních pěti duelech bodoval šestkrát, v nájezdech rozhodl o výhře Olomouce na ledě Třince.

 

Komentáře