ČESKÝ TĚŠÍN Číslo dresu nesedí, místo 6 má 95, přesto se hokejový obránce Hrádku a Nýdku Petr Pyszko nápadně podobá Janu Výtiskovi z Vítkovic. „Občas mi tak někdo řekne,“ směje se Pyszko.

Jak jste se dostal k lednímu hokeji?
S hokejem jsem začal „na kačoku,“ jako asi každý z Hrádku. Když jsem se trochu zlepšil, začal jsem chodit hrát na stadion. A pak mi kluci z Hrádku nabídli, zda bych za ně nechtěl hrát BAHL. Hokej hraji už osm devět let.

Teď jste začal nastupovat za Nýdek ve Slezské hokejové lize.
Oslovil mě Tomáš Suszka, v mužstvu je dobrá parta, protože za Nýdek hrají i další kluci z Hrádku i z jiných klubů BAHL, takže se dobře známe. Za příležitost hrát za Nýdek jsem moc rád, jsem tak častěji na ledě a sbírám další zkušenosti.

Která soutěž je podle vás kvalitnější – BAHL nebo SHL?
Pokud jde o hru do těla, BAHL je o něcovrdší soutěží. Ale Slezská liga mě svou úrovni překvapila, i tam se hraje dobrý hokej.

Na ledě jste dvakrát týdně?
Chtěl jsem chodit na led čtyřikrát, ale zatím chodím třikrát. Jsem za to rád, je to perfektní relax, člověk si vyčistí hlavu od všedních starostí.

V obraně nastupujete odjakživa?
Ano, jsem čistokrevný obránce. Když jsem přišel poprvé do Českého Těšína na led, postavil jsem se dozadu a už jsem tam zůstal.

Prozradíte váš oblíbený hokejový klub a oblíbeného hokejistu?
Z NHL je to Boston a Pastrňák. Ale vždy jsem obdivoval Jágra.

A co Jan Výtisk? Jistě jste už nejednou slyšel, že vypadáte jako on.
Kluci z Hradku mi tak neříkali, ale když hrajeme BAHL, tak to sem tam zaslechnu. Slýchávám to i od kluků v nýdecké kabině, možná je to tím bílomodrým dresem.

Jak vlastně vznikla vaše image Jana Výtiska?
To přišlo až s těmi vousy. Mám je od doby, kdy jsme s Hrádkem získali čtyři tituly v řadě. Po prvním titulu jsem si řekl, že se oholím až když o titul přijdeme. Vyhráli jsme však čtyřikrát po sobě a vousy už mi zůstaly. A pak vznikla ta přezdívka.

Máte i podobný styl hry jako vítkovický obránce.
Styl hry a důraz Jana Výtiska se mi vždy líbil. Sledoval jsem ho, už když hrával v Třinci.

 

 

Komentáře