ČESKÝ TĚŠÍN Pamatujete si ještě na prvoligový tým Vajgar Jindřichův Hradec? Na jaře roku 1995 přes něho postoupil Třinec do extraligy, o 24 let později Český Těšín do druhé ligy.

Vyřadit Vajgar Jindřichův Hradec, který v sezoně 1993 – 1994 okusil extraligu, byl pro oba týmy nezapomenutelný zážitek. Tehdejší Železárny Třinec po vítězstvích 8:0, 4:2 a 3:2 v semifinále play-of první ligy slavily historický postup do české nejvyšší soutěže.

O bezmála čtvrt století později dosáhl svého prozatímního hokejového vrcholu také Český Těšín. A opět na úkor Jindřichova Hradce. Vlci v ohromné euforii vyhráli krajskou ligu a v dodatečné kvalifikaci o postup do druhé ligy (třetí nejvyšší soutěž) doma pokořili Jindřichův Hradec 5:2 a v odvetě vyhráli 4:3.

Spolu s Českým Těšínem slaví rovněž Nová Paka, která uspěla na úkor Loun.

A kdo se přičinil o nejúspěšnější sezonu v historii českotěšínského hokeje?

Brankáři: Matěj Loubal, Erik Gabler, Kamil Pavlíček.

Obránci: Karel Vydra, David Hoďa, Daniel Trombík, Ondřej Pniok, Vít Patrman, Patrik Zamecznik, Jaromír Široký, Petr Ščurek.

Útočníci: Martin Piecha, Pavel Malyjurek, Marek Altera, Tomáš Foltyn, Jan Křibík, Petr Malíř, Daniel Smuž, Jakub Voznica, Marek Matějíček, Stanislav Patrman, Nikolas Stružík.

Trenéři: Jaroslav Bariš a Stanislav Symon.

Realizační tým: Rudolf Trombík, Karel Malíř, Lumír Maršálek, Petra Nevelöšová, Hana Symonová.

Komentáře