TŘINEC Když už se schylovalo k vítězství Plzně, pátému v letošní sezoně na ledě Werk Areny, povadlý prapor Ocelářů pozvedl obránce Milan Doudera – nejprve asistoval u gólu Michala Kovařčíka a několik vteřin před koncem vsítil vítěznou branku.

HC OCELÁŘI TŘINEC – HC ŠKODA PLZEŇ 3:2

Oceláři versus Indiáni – 3:2. K postupu do extraligového finále má blíže Třinec. „Uloupili jsme to v závěru a se štěstím,“ přiznal obránce Milan Doudera – hrdina páté semifinálové potyčky.

Dravec udržel puk, což bylo důležité. Já jsem si sjel, oni mi ho posunul, já si odbruslil na střed a zkusil jsem to hodit na bránu, protože jsem věděl, že tam je chaos. Jsem rád, že se mi to povedlo, protože led už nebyl moc dobrý. I takové góly se počítají,“ vylíčil Doudera vítězný zásah.

Podílel se také na druhém gólu, po jeho nahrávce smazal náskok Plzně Michal Kovařčík. Jeho zásah zkoumal rozhodčí u videa. „Jsem rád, že jsem týmu pomohl. Byl to důležitý třetí bod, do Plzně pojedeme s pokorou,“ řekl Doudera.

Šestý zápas je na pořadu v sobotu. „Bude to válka. Plzeň musí a my chceme. Chceme sérii ukončit,“ uzavřel Doudera.

BRANKY A NAHRÁVKY: 13. Marcinko (Gernát, Hrňa), 58. M. Kovařčík (M. Doudera), 60. M. Doudera (Dravecký) – 12. Stach (Jones, Indrák), 32. Pulpán (V. Nedorost, P. Straka). Rozhodčí: Pešina, Pražák – Hynek, Zíka. Vyloučení: 4:6, Polanský – P. Straka 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 5 400. Třetiny: 1:1, 0:1, 2:0. Stav série: 3:2.

TŘINEC: Hrubec – Gernát, Dravecký, Musil, Galviņš, Doudera, Husák, Adámek – Růžička, Vrána, Chmielewski – Hrňa, Marcinko, Werek – Svačina, Polanský, Adamský – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Cienciala.

PLZEŇ: Frodl – Allen, Čerešňák, Moravčík, Vráblík, Pulpán, Jones – Pour, Jan Kovář, Gulaš – V. Němec, Kracík, D. Kindl – Stach, Kratěna, Indrák – P. Straka, V. Nedorost, Eberle.

 

 

Komentáře