Hospůdku v Lomné zdobí nová expozice

DOLNÍ LOMNÁ V hospůdce Doma si můžeme prohlédnout novou výstavu fotografií od Mirka Lipowského nazvanou Foto z nadhledu. To proto, že místo fotoaparátem autor fotil dronem.

Vernisáž se konala minulý pátek. „Jsem velice rád, že Mirek Lipowski přijal mé pozvání vystavit u nás své fotografie, které tu budou celou zimu,“ zahájil výstavu majitel hospůdky Doma Vlastimil Kaniok.

 „Mirek je dlouholetým členem Fotoklubu Jablunkov. Má minimálně pět P – přijde, pozdraví, pochválí, podpoří, pozve a poczynstuje. Snaží se dosáhnout něčeho jiného, nového, jak vidíte, jsou to neotřelé pohledy z dronu na naše krásné Beskydy,“ řekl na úvod jeden z členů Fotoklubu Jablunkov.

„Fotografovat jsem začal ve 12 letech. Nejraději fotím přírodu, rád se toulám lesem po těch našich Beskydech a pozoruji, kde se co zajímavého děje. Ale časem jsem zjistil, že v přírodě už všechno nafocené mám, tak mne napadlo, že to nemám nafocené z vrchu. Koupil jsem si dron a začal fotit přírodu tak, jak to vidí ptáci. Je to zase jiný pohled na přírodu, je to foceno z míst, kde se normálně nedostaneme. Většina těch fotografií je z Lomné,“ vysvětlil svůj záměr autor výstavy Mirek Lipowski.

Proč právě výstava v hospodě….

„Do galerie na výstavu zajde pár lidí. U nás je návštěvnost daleko větší. Kdysi jsme tu vystavovali svá díla s kamarádem, mělo to úspěch, tak jsem si říkal, proč expozici pravidelně neobměňovat. A nápad byl na světě. Vystavovali u nás kamarádi, ale i třeba akademický malíř,“ dodal Kaniok.

Zájemci si expozici můžou prohlédnout do konce dubna.

Komentáře