Postižené děti si užily víkend bez rodičů

TŘINEC, MOSTY U JABLUNKOVA Děti s  různými druhy postižení si užily víkendového pobytu v krásném Penzionu u Ski areálu v Mostech u Jablunkova. Pobyt zorganizoval spolek Nikdy nejsi sám, který zajistil pro každé dítě asistenta a zajímavý program.

Sedm účastníků, stejný počet asistentů plus zdravotní sestra. Zorganizovat víkend pro postižené děti není úplně jednoduchou záležitostí. Naštěstí třinecký spolek Nikdy nejsi sám má v tom praxi, a tak od pátku 8. listopadu do neděle 10. listopadu si pár dětí mohlo dopřát zajímavý víkend, a to bez rodičů.

Díky tomu, že nám počasí ještě přálo, byli jsme na procházce. V sobotu odpoledne nás navštívila canisterapeutka Markétka s border kolii Pjyntou. Skvělé dvě hodiny si všichni užili. Jelikož jsme velcí milovníci hudby, tak tradičně na našich pobytech nechybí muzicírování – zpíváme, bubnujeme, tleskáme, bavíme se. V nedělí na nás čekalo  překvapení. Milá zdravotní sestřička, která zastřešovala naší bezpečnost, zajistila pro každého účastníka dárečky. Děkujeme! Děkujeme také asistentům za jejích čas a majitelům penziónu za úžasnou péči – shrnula pobyt předsedkyně spolku Renata Czader.

Pobyt, který dal dětem nové zážitky a jejich rodičům dopřál čas na odpočinek a k nabrání nezbytné síly pro další péči o své děti, zdokumentoval fotograf Pavel Schauer.

 

Komentáře