Huť otevře brány školákům a jejich rodičům

TŘINEC Jako každý rok, i letos otevře werk brány žákům devátých tříd a jejich rodičům. Zve je na ojedinělou prohlídku vybraných provozů. Taky jim představí nejrůznější profese technického zaměření.

Den otevřených dveří pro žáky devátých tříd se uskuteční ve čtvrtek 18. ledna. Zájemci se však musí předem přihlásit do pondělí 15. ledna. A to buď telefonicky na čísle 558 532 188 nebo prostřednictvím emailu dana.holubcova@trz.cz.

Exkurze pro širokou veřejnost se v hutní firmě běžně nepořádají. „Je to výjimečná příležitost pro žáky základních škol, kteří jsou na prahu rozhodnutí, jakým směrem se budou dál ubírat. Prohlídka našich provozů jim přiblíží nabídku pracovních příležitostí,“ podotýká ředitel pro personalistiku a vnější vztahy Ivo Žižka.

Připravena je například prohlídka vysokých pecí, kyslíkové konvertorové ocelárny, zařízení plynulého odlévání oceli, válcovny drátu, či loupací a zušlechťovací linky. Věnovat se jim budou zkušení technologové jednotlivých pracovišť, kteří rádi odpovědí i na případné dotazy. Hovořit budou také o ekologických opatřeních na provozech a modernizaci technologií.

Komentáře