Hvězdou tanečního maratonu byl Patrick Ulman

JABLUNKOV Vběhl mezi rozdováděné děti, odhodil sako a pořádně to rozjel. Svým báječným tanečním kreacem posléze učil děti. Hvězdou šestnáctého tanečního maratonu Jablunkov v pohybu byl Patrick Ulman – mistr ČR v Elektric Boogie.

Rodák z Karviné působící v Národním Divadle Moravskoslezském v Ostravě byl podle organizátorů největší hvězdou, která kdy na tradiční akci pořádanou DDM v Jablunkově zavítala. Mladý umělec posbíral řadu ocenění – v letech 2000, 2008 – 2013 byl mistrem ČR v Electric Boogie, v roce 2010 získal bronzovou medaili na světovém šampionátu v této taneční disciplíně a o rok později v Dánsku se stal mistrem Evropy. Zejména mladší televizní diváci znají Ulmana z televizní show Talentmánie, v níž se v roce 2010 propracoval mezi finalisty.

Úspěšného tanečníka obklopovaly děti v růžovém, neboť letošní ročník tanečního maratonu nesl název „Jen růžová to může být.“ „Taneční maraton probíhá pod vedením zkušených lektorů, přičemž každoročně tance obměňujeme. V posledních šesti letech střídáme i barvy, děti tančily v červené, modré, bíločerné, zlaté a podobně,“ poinformovala organizátorka akce Zdeňka Szotkowská.

Jablunkovský maraton trvající přes tři hodiny má soutěžní formu. Nejlepší děti (letos jich bylo 85) si vytančily odměny a diplomy v kategoriích taneční kreace, taneční hvězda, taneční oblečení a cena poroty.

 

Komentáře