OSTRAVA Pokud už jste si sněhu a lyžování užili dost, stihli zajít s dětmi do kina či na nějakou místní akci, můžete jim prázdniny zpestřit návštěvou zoo. V únoru je navíc sleva na vstupném. I přes zimní čas má zoo své kouzlo.

„Návštěvníci mohou v těchto dnech zažít docela netradiční podívanou – v zasněžených výbězích je možné pozorovat i zvířata z tropů a subtropů, jako jsou zebry, antilopy, některé druhy opic, sloni, papoušci a další ptačí druhy,“ uvádí tisková mluvčí Šárka Nováková.

Teplomilné druhy pobývají ve venkovních výbězích samozřejmě mnohem kratší dobu. Naopak pandy, rysi, jeleni, velbloudi, kachny, jeřábi, supi, orli a podobně zvládají mnohem vyšší teploty pod nulou.

Některé druhy kachen se v mrazu zdržují i ve vodě. V Čínské zahradě jsou to například morčáci bílí nebo kachničky mandarínské.

„Při procházce zimní zahradou určitě přijde vhod zastávka v některém z vyhřívaných pavilonů, například v pavilonu Papua s tropickými plazy a rybami, v pavilonu Tanganika s hrochy a krokodýly nebo v Pavilonu evoluce s více než dvěma stovkami zvířat ze západní Afriky,“ dodává mluvčí.

V únoru je ostravská zoologická zahrada otevřená do 17 hod., pokladny a pavilony se zavírají o hodinu dříve. Dospělí zaplatí 80,- Kč, děti od 3 do 15 let, studenti, senioři či držitelé průkazů ZTP a ZTP/P starší 15 let pak 50,- Kč.

Foto: ZOO

Komentáře