Oceláři vyrazili do Davosu. Najdou tam optimální formu?

TŘINEC Mezinárodního turnaje Davos Hockey Summit se v těchto dnech zúčastní třinečtí hokejisté.

V zemi helvetského kříže se postupně utkají s Dynamem Riga (pátek, 16.00 hodin), Metallurgem Magnitogorsk (sobota, 16.00 hodin) a domácím Davosem (neděle, 16.00 hodin), jehož barvy kdysi hájil kouč Ocelářů Václav Varaďa.

Oceláři měli na výběr, mohli startovat na turnaji v ruském Jekatěrinburgu. Rozhodli se však pro Davos. „Blíží se play-off, na těžké zápasy chceme být co možná nejlépe připraveni. Turnaj v Davosu vnímáme jako ideální možnost zahrát si proti velmi kvalitním soupeřům. Kromě Tomáše Marcinka a Martina Růžičky nám v úvodních dvou zápasech bude chybět Jirka Polanský. Dorazí až na nedělní utkání, předtím bude v barvách extraligového výběru hrát v Bratislavě turnaj All-stars,“ řekl pro oficiální webowé stránky třineckého klubu sportovní ředitel Jan Peterek.

Do Švýcarska Oceláři vyrazili letecky a bez trenéra Václava Varadi, který je na reprezentačním turnaji U 19. V úvodním duelu s Rigou je povede tandem Marek Zadina – Jiří Raszka.

„Čeká nás porce tří zápasů ve třech dnech, což je i vzhledem k nadmořské výšce náročné, ale rozložíme síly na vícero hráčů. Bereme s sebou i několik kluků z partnerského Frýdku-Místku. Byť se jedná o přípravný turnaj, od hráčů budeme očekávat maximální přístup a nasazení,“ zdůraznil Peterek.

 

Komentáře