Jabkový den

JABLUNKOV V sobotu v parku za radnicí se po roční pauze konal tradiční Jabkový den. Nechyběl bohatý kulturní program, zájemci si také mohli prohlédnout IVC.

Na úvod zazněly písně z alba Karla Vlacha, poté vystoupila zpěvačka Karolina Trela z partnerského města Gogolin. Děti řádily u pohádky Zlobidla. Pak hrála cimbálovka Fogáš, ďábelský houslista Jiří Erlebach, Anna Julie Slováčková a band roztančila publikum a vše uzavřel Elán revival.

V doprovodném programu se moštovalo, konkrétně 1,5 tuny jablek z Moravy, takže každý příchozí mohl ochutnat sladký mošt.

Nechyběla prezentace sociálních služeb, děti si mohly například vyzkoušet, jaké to je být nevidomý, učily se také masáž srdce.

V rámci Jabkového dne si návštěvníci mohli prohlédnout snímky Fotoklubu Jablunkov, na radnici pak výstavu pořádanou Pictorial Foto Beskyd.

Akce se zúčastnila řada hostů z partnerských měst, přijely delegace Gogolina, Kysuckého Nového Město. Do Jablunkova přijel i ministr kultury Lubomír Zaorálek a poslankyně Pavla Golasovská.

Delegace z Gogolina přivezla městu dárek – dožínkovou korunu, jejíž výroba trvá i tři měsíce.

Součástí sobotního Jabkového dne bylo rovněž udělení cen města – Jablunkovské jabko a ocenění osobností roku v sociální oblasti.

Cena města Jablunkova Jablunkovské Jabko byla udělena:

Ignáci Levákovi – za dlouholetou práci ve fotoklubu Jablunkov, za to, že svými fotografiemi přibližuje krásu Jablunkova i regionu.

Václavu Pospíšilovi – za dlouholeté působení v FK Spartak Jablunkov, za rozvoj této organizace a práci s dětmi a mládeži.

Osobnostmi roku v sociální oblasti pro rok 2021 jsou:

Lucie Szotkowská – ředitelka Charity Jablunkov, která ve městě zaštiťuje několik sociálních služeb.

Růžena Ježowiczová – vedoucí odboru sociálních věcí a zdravotnictví, která je nezastupitelnou osobností v týmu vedoucích pracovníků zdejšího městského úřadu.

Marek Jakubík – za bezplatnou právní poradnu, kterou vede v Charitě Jablunkov.

Letní počasí, bohatý program, skvělé jídlo přilákalo do parku za radnicí spoustu návštěvníků, kteří si den užili skutečně naplno. Zveme do fotogalerie.

 

 

Komentáře