Výsledky plošného testování ve školách dopadly dobře

  ČR Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch, šéf resortu školství Robert Plaga a ředitel Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislav Dušek se na dnešní dopolední tiskové konferenci vyjádřili i k epidemiologické situaci ve školách. Dle výsledků screeningového testování žáků se prozatím o plošném uzavření škol a přechodu na distanční výuku neuvažuje.

  Screeningové plošné testování žáků, kterých je nyní ve školských zařízení 1,4 milionu, proběhlo ve třech kolech – 1., 6., a 9. září. – Situace je kontrolovatelná, pozitivní případy nejsou nijak dramatické, nákaza se nyní šíří zejména ve věkové skupině 16-29 let, na základních školách je o něco nižší. S dalším plošným testováním ve školách nyní nepočítáme, uvažujeme však, že by dva kola mohly proběhnout na podzim. K plošnému testovaní, podle vývoje epidemie, se však můžou rozhodnout jednotlivé kraje, bude to v gesci krajské hygienické stanice – uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Zároveň dodal, že nyní mezi všemi nakaženými nad 12 let je 92,3 procent neočkovaných.

  Výsledky plošného testování představil ředitel ÚZIS Ladislav Dušek. – Přestože epidemie zesílila, tak nijak do dramatických čísel. Pokud se jedná o průměr ze tří kol, tak na základních školách nakažených žáků bylo 12 na 100 tisíc, na středních pak 21 na 100 tisíc – uvedl.

  Ministr školství Robert Plaga pak poděkoval všem zaměstnancům škol, že screeningové šetření provedli, a rodičům, že umožnili zapojení žáků. – Nyní, v zájmu nás všech je, abychom začali smazávat vzdělávací rozdíly – uvedl a potažmo tak potvrdil, že prioritou je prezenční výuka.

  ikz

   

   

  Komentáře