Jablunkov i Třinec se také připojily k protestům

JABLUNKOV Po celé České republice se konají demonstrace za nezávislou justici a proti střetu zájmů premiéra Andreje Babiše. Rovněž nejvýchodnější město ČR Jablunkov se k protestům připojilo.

Akci zorganizoval spolek Milion chvilek pro demokracii v parku A.Szpyrce za radnicí. Hlavními iniciátory byli manželé Sagitariovi. Protestu se zúčastnilo kolem 150 občanů nejen z Jablunkova.

„Děkujeme, že jste přišli, že vám není lhostejné, kdo nám vládne. Babiš je trestně stíhaný, je to politik, který je v masivním střetu zájmu. Je to miliardář, který zneužívá evropské dotace, je to bývalý kariérní komunista, který je veden jako agent STB. Andrej Babiš ohrožuje naši demokracii, nezávislost justice. Je mi smutno, jak rychle se v posledních deseti letech z naší společnosti vytratil havlovský étos, kdy se ze slov pravda a láska staly málem vulgarismy…“ přivítal přítomné Petr Sagitarius, který si vzal úvodní slovo.

Poté se slova ujali další řečníci, jak říkali – bez přípravy, spontánně. Svými proslovy navázali na Sagitaria.

„Je skvělé, že tolika lidem vadí dnešní politika, že jim není lhostejný osud naší republiky,“ těšil se Sagitarius z velkého zájmu o protest z řad občanů Jablunkovska.

Nechyběla skupina Blaf, která se svým koncertem připojila k protestu.


TŘINEC Protestovalo se také v Třinci. Lidi na náměstí TGM pozvala na Facebooku skupina Létající cirkus Třinec. Akce byla také součástí celorepublikových protestů.

„Venku je hezky, tak se pojďme proběhnout nebo projít. Nechceme řečnit, jen chceme dát prostor k setkání lidem, kteří nejsou spokojeni s premiérem, či mají obavy z nezávislosti justice,“ napsali pořadatelé.

I když to ze začátku vypadalo, že na náměstí je pouze skupinka organizátorů, najednou k nim začali přicházet další a pokojně se sešlo a podepsalo pod peticí několik desítek lidí.

 

Komentáře