JABLUNKOV Obyvatelé Jablunkova se mohou těšit na novou optickou síť, kterou ve městě nabízí společnost SilesNet s.r.o. Oproti bezdrátovému připojení by měli uživatelé zpozorovat změnu zejména ve vysokorychlostním a stabilním připojení.

Výhod optické sítě oproti bezdrátovému připojení by mělo být hned několik.  „Optická síť je vedena optickým kabelem až k zákazníkovi domů, na rozdíl od bezdrátového internetu, který je přenášen vzduchem pomocí antén,“ říká Miroslav Mrózek, DiS. technik společnosti SilesNet a pokračuje ve výčtu kladů optické sítě: „Zákazníci se tak nemusí obávat deště, bouřky, sněhové vánice ani rádiového rušení signálu. Na optickou síť to nemá žádný vliv.“

Optická síť je momentálně nejlepším typem připojení.  Je stabilnější a nemá na ni vliv ani vysílací pásmo. Vysokorychlostní internet navíc umožní rychlost až 1Gb/s (1000 Mb/s). „Tato rychlost není v síti SilesNet nijak regulována, takže si zákazník může užít svůj internet naplno,“ dokončuje technik výčet kladů nové optické sítě.

Jedinou věcí, kterou zákazník potřebuje k vysokorychlostnímu internetu, by měl být kvalitní gigabitový router – doporučuje technik SilesNet.

Společnost SilesNet s.r.o., která vznikla v lednu 1998, tímto krokem pokračuje ve svém úsilí o rozvoj optické sítě na území celého Slezska. Do budoucna plánuje další aktivity v regionu, a tak se zákazníci mohou těšit na další vylepšení a časem ještě rychlejší a kvalitnější internet.

Chcete vědět více o optické síti v Jablunkově a okolí? Kontaktujte společnost SilesNet s.r.o., která vám poskytne další informace (www.silesnet.cz, tel.: 777 27 28 28).

Komentáře