Jablunkov v pohybu

JABLUNKOV Pátek odpoledne na jablunkovské radnici byl v režii tance. Konal  se tam 18. ročník taneční akce Jablunkov v pohybu. 

 „Je to taneční akce pro všechny děti od 1. do 9. třídy. Zvou se hlavně veškeré děti z našich tanečních kroužků DDM. Letos se přihlásilo klem 50 dětí. Kromě čtyř tanečních bloků, kde se děti učily nové kroky a mini sestavy, probíhala také soutěž o nejlepší tanečníky, a to ve třech věkových kategoriích,“ vysvětlila na úvod Dorota Cibulec, která celou akci vedla.

Kromě tance se hodnotil i outfit. Tématem letošního ročníku bylo Glitter show, porota odměnila tři nejlepší, kteří nejlíp využili třpytky na svém oblečení.

Soutěžící hodnotila odborná porota ve složení Klára Sikorová, Michaela Čmielová, Kristýna Mužná, Kamila Walková a Robin Krček.    

Porota měla však také další úkol – každý člen poroty vedl jeden taneční blok. Robin a Klára  jednoduchou sestavou prolomili ledy a tanečníky dostali do viru hudby. Kristýna Mužná ve druhém bloku uvedla účastníky do světa velkého tance, když je naučila pár náročnějších kroků samby. Třetí blok se odehrál ve stylu moderních tanců pod vedením Michaely Čmielové a poslední blok vedla Kamila Walková, tancovalo se dance aerobic.

„Mezi jednotlivými bloky byly přestávky, ve kterých se prezentovali pozvaní hosté. Malí tanečníci mohli obdivovat freestyle dance, hned po nich moderní tance a pak jsme přivítali Daniela Sokola s Kristýnkou Mužnou, kteří nám předvedli latinskoamerické tance na profesionální úrovni. Je to pár, který se může pyšnit dvěma tituly Vicemistrů ČR v latinskoamerických a standardních tancích. Třešničkou na zakončení skvělého tanečního odpoledne bylo vystoupení skupina BCC z Třince. Vystoupení byla úžasná a byla pro děti motivací k lepším tanečním výkonům,“ dodala Dorota Cibulec.

Po vyhlášení všech výsledků akce byla zakončena – jak jinak – než diskotékou

Výsledky:

I. kategorie (2004 – 06)

 1. místo Tereza Sikorová
 2. místo Aneta Walková
 3. místo Michaela Čmielová

II. kategorie (2007 – 09)

 1. místo Ema Hrabětová
 2. místo Agata Martynková
 3. místo Mariana Lysková

III. kategorie (2010 – 12)

 1. místo Kateřina Žukowská
 2. místo Anna Lubojacká
 3. místo Eliška Kalužová

Outfit

 1. místo Klaudie Kurková
 2. místo Anna Jančíková
 3. místo Marie Hromádková

Nejlepším tanečníkem se stal Vojtěch Juránek.

 

 

Komentáře