Jablunkované umí pomáhat

JABLUNKOV V neděli 24. listopadu se prostory Světového muzea a knihovny Bible v Jablunkově na chvíli staly koncertním sálem. Vystoupila tam křesťanská skupina Qartet z Vojkovic, která benefičním koncertem přispěla na dobrou věc. Vybralo se na něm úctyhodných 38 tisíc korun.

Koncert pořádal sbor Církve adventistů sedmého dne v Návsí ve spolupráci s městem Jablunkov a se společností ADRA o.p.s. „Těší mne, že jsme se zde setkali v tak hojném počtu. Velmi si toho vážíme, je to pro nás velmi povzbudivé, že vám není lhostejný osud druhých rodin, že svým dobrovolným vstupným chcete pomoct potřebným,“ návštěvníky přivítal jeden z organizátorů René Hrubý.

Sál byl zaplněn do posledního místa. Návštěvníci si mohli nejen vyslechnout skvělý koncert skupiny Qartet z Vojkovic, ale i přispěli částkou 38 tisíc na dobrou věc. Peníze se rozdělí stejnou částkou mezi dvě rodiny z Jablunkovska.

První je rodina z Písečné, která má postiženou dceru. Po dohodě s rodinou se pořídí otočnou židli do sprchy a další potřebné pomůcky a rehabilitace.

Druhá rodina pochází z Milíkova, má postiženého chlapce, kterého si osvojili. Syn má problémy s příjmem potravy, proto mu všechnu stravu musí mixovat. Za tu dobu, co syna mají, už odepsali pár mixérů, proto se jim pořídí kvalitní mixér, který jim nějakou dobu vydrží.

„Výběr rodin je většinou na doporučení. Tyto charitativní koncerty pořádáme pravidelně asi od roku 2012, vždy se snažíme pomoct někomu jinému,“ vysvětlil výběr Hrubý.

Komentáře