Jablunkovská škola boduje v mezinárodním vzdělávání

JABLUNKOV Dům zahraniční spolupráce vyhlásil nejúspěšnější projekty mezinárodního vzdělávání za rok 2022. V silné konkurenci zabodovala Střední odborná škola Jablunkov. Její ředitel Roman Szotkowski si během slavnostního večera v pražském Slovanském domě převzal cenu v kategorii Udržitelnost.

Škola byla oceněna za program zaměřený na technické vzdělávání, dílenskou praxi a elektromobilitu, který realizuje s využitím evropských projektů společně s dalšími školami z Polska, Řecka a Rumunska. Účasti na programu se žáci zlepšili v technické angličtině a získali kontakty v zahraničí v oboru, ve kterém chtějí pracovat.

„Díky mezinárodním programům získávají studenti a pedagogové nejen nové zkušenosti, školy pak zahraniční partnery pro spolupráci na edukačních projektech, které obohacují celý náš systém vzdělávání,“ řekl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro školství a sport Stanislav Folwarczny s tím, že SOŠ Jablunkov se podařilo úspěšně překonat období menšího zájmu o odborné školy. Moravskoslezský kraj jí jako zřizovatel nabídl rozsáhlou pomoc, pokryl investice do moderních učeben, škola se zaměřila také na nové obory: počítačové, automatizace a robotiky, 3D technologií.

Střední škola Jablunkov nabízí žákům obory: IT v průmyslu, Doprava a logistika, Automechanik alternativních pohonů a Opravář, řidič, montér, svářeč.

 

Komentáře