JABLUNKOV Jablunkov přivítal jaro tradičním velikonočním jarmarkem, který organizovalo Jablunkovské centrum kultury a informací – Jacki. Ještě v sobotu to vypadalo, že Svátky jara se budou vítat sněhem a mrazem, ale v neděli se počasí umoudřilo, na obloze se objevilo sluníčko a na Mariánském náměstí, kde se jarmark konal, zavládla velikonoční atmosféra.

Pestrý program přilákal stovky návštěvníků. Vystoupily děti ze ZUŠ Jablunkov, nemohl chybět populární dětský folklórní soubor Rozmarynek pod vedením Krystyny Mruzek.

Představily se i děti ze ZŠ Jablunkov s programem Gnały dziywki krowy pod vedením Andrey Frankové. Ze sousedního Polska přijel dětský soubor Mała Wisła.

Příchozí mohli zhlédnout divadlo Kvelb, Semafor, a také Divadlo Bajka, které potěšilo ty nejmenší pohádkou Obušku z pytle ven.

Rovněž příznivci dechovky si přišli na své u vystoupení Nové Kysučanky.

Pak už se diváci dobře bavili při koncertu Martina Maxy a Jaroslava Hutky.

Kromě bohatého programu návštěvníci se mohli těšit na bohatý výběr sladkého, slaného, teplého, či studeného občerstvení. Nemohly chybět stánky s velikonočním zbožím.

Celým dnem provázela Taťána Groušlová.

Velkou radost měly děti z dobového kolotoče, který se těšil velké oblibě.

„Je to velmi vydařená akce, každý si našel své. Nám se nejvíc líbil Semafor, skvěle jsme se bavili u vystoupení Martina Maxy. Nedělní den jsme si užili,“ těšila se paní Danka.

Komentáře