Velikonoční koláč – po beráncích se opět jen zaprášilo

JABLUNKOV Přes dvě stě tisíc korun – takový je výtěžek dobročinné akce Velikonoční koláč, kterou každoročně pořádá Charita Jablunkov.

V květnou neděli se po bohoslužbách v jablunkovské farnosti prodávaly perníčky, koláče a beránky. Během čtyř dnů klienti a pracovníci stacionáře ve spolupráci s brigádníky upekli dohromady 600 beránků (malých i velkých).

A co ještě se před kostely prodávalo? Koláče – lidé z Písku, Bukovce a Mostů dodali 400 balíčků. Také perníčky, polovinu z 60 balíčků dodaly děti z první třídy polské základní školy v Jablunkově, pekly pod dohledem učitelky Izabeli Jachnické.

A jaký byl výtěžek dobročinné akce? Farní kostel v Jablunkově: 92 411 Kč, Alžbětinky: 33 180 Kč, Písek: 18 922 Kč, Bukovec: 18 277 Kč, Hrčava: 3 140 Kč, Mosty: 40 800 Kč. Celková částka činila 206 730 Kč.

Koupí velikonočních beránků a koláčů za dobrovolný dar lidé podpořili dokončení rekonstrukce Hospice Božího Milosrdenství na Ukrajině v Melitopolu a salesiánské misie v Africe v oblasti Tanzánie, kde nyní jako dobrovolnice působí Renata Szpyrcová z jablunkovské farnosti.

Komentáře