Jablunkovský mišmaš: nejstarším a nejlepším hráčem byl 76 letý Jan Urbaczka

JABLUNKOV Jablunkovský mišmaš – tradiční volejbalový turnaj smíšených družstev – vyhrál Mirka team. Nejlepším hráčem byl vyhlášen 76letý Jan Urbaczka.

Ve sportovní hale ZŠ Jablunkov bojovalo o vítězství sedm smíšených šestičlenných družstev, přičemž jejich složení určil los. „Volejbal hraji moc rád, ale tady v této konkurenci…No nevím, snad něco málo zahraji,“ řekl bývalý fotbalista Třince Daniel Klimas.

Razantní servisy, výborné příjmy, smeče, bloky, dlouhé výměny. Jednotlivé zápasy měly solidní úroveň, a to bez ohledu na to, jestli si hráči mezi „mači“ dopřáli nějakou tu štamprli.

Aktéry patnáctého ročníku oblíbeného turnaje byli totiž vesměs volejbalisté, současní i bývalí. „Jsou tady hráči z regionálních volejbalových týmů a dokonce dva volejbalisté z první ligy,“ poukázal hlavní organizátor turnaje Ivan Geissler.

Pořadí turnaje: 1. Mirka team 6, 2. Verča team 5, 3. Vendula team 4, 4. Natka team 3, 5. Renča team 2, 6. Karin team 1, 7. Ajka team 0.

V Jablunkově si zahráli nejen mladíci, ale i dříve narození hráči. Nejstarším účastníkem turnaje byl 76letý Jan Urbaczka z Třince. „Už to není to, co to bývalo. Volejbal hraji pořád, dvakrát i třikrát týdně. Za prvé je to psychická záležitost, prostě už nejde skončit a za druhé, kdybych se přestal hýbat, po dvou týdnech bych byl úplně v háji,“ řekl s úsměvem někdejší hráč Třince.

Jan Urbaczka hraje volejbal od dětství, čili bezmála 70 let. Dotáhl to až do druhé či třetí nejvyšší soutěže v tehdejším Československu. „Dnes už samozřejmě jen nahrávám, ale dříve jsem hrál všechno – nahrávače, blokaře i smečaře, stejně jako všichni ostatní. Jak se volejbal vyvíjel, začalo se to dělit. Já coby technický hráč jsem se vyprofiloval v nahrávače. Závodně jsem hrál až do padesáti,“ dodal.

Komentáře