Jakus sie po 30 rokach wrócił do swoji szkoły. Uż jako trener

JABLUNKOV Trenér třinecké juniorky Tomáš Jakus navštívil PSP im. Henryka Sienkiewicza v Jablunkově. Ve škole, kterou před léty navštěvoval, besedoval a posléze trénoval se žáky.

Ile pan zarabiał? W którym klubie najlepiej panu się powodziło? Czy pan kiedykolwiek ucierpiał poważną kontuzję? Z jakim numerem pan grał? Ile pan otrzymał czerwonych a ile żółtych kartek? Ile zdobył pan branek z rzutów karnych a ile z rzutów wolnych? Ile pan wstrzelił bramek głową, ile z przewrotki? Ile pan zrobił wślizgów w trakcie meczu? Kto pana trenował? Komu pan kibicuje?

To jsou otázky, které kluci ze třetí, čtvrté a páté třídy chrlili na bývalého útočníka, jenž střílel branky v dresu Třince, Vítkovic, Mostu, Liberce, vyzkoušel si angažmá ve Vietnamu a na sklonku kariéry působil v Řecku, kde začal s trénováním.

Na závěr besedy Tomáš Jakus chlapcům pustil sestřih podzimní spanilé jízdy třineckého týmu, který přezimuje na postupové příčce, věnoval jim dárky a podepsal plakáty.

V tělocvičně pro malé fotbalisty připravil zhruba půlhodinový trénink a nakonec si s nimi zahrál fotbal.

„Do szkoły przi poliklinice, kaj żech chodził od piyrszej do czwortej klasy, żech sie wrócił po trziceci rokach. W tej nowej sali żech je piyrszi roz. Na synkach się mi podobo, że sóm do fuzbalu zapolóni, je widzieć, że ich to fakt bawi. Nikierzi sóm talentowani, tacy trzo sztyrzo sóm naprowde dobrzi, ale muszóm porzóndnie trenować,” potvrdil Jakus známou pravdu a dodal: „Dlo mnie to było przijymne popołedni a móm nadzieje, że aji dzieckóm sie podobało. Za zaproszyni dziynkujym pani nauczycielce Izabeli Jachnicki.”

Třinečtí trenéři i fotbalisté navštěvují základní školy pravidelně. Pokud je některá škola osloví, rádi přijmou pozvání a zavítají mezi žáky.

Roman

Komentáře