JABLUNKOV Cestování není jen o oddychu, ale otevírá nám další obzory, nesmírně nás obohacuje. Člověk se může dozvědět spoustu nových věcí o jiných zemích.

Návštěvníci, kteří se zúčastnili přednášky Rumunsko očima botaniků, odešli obohaceni o zážitky ze studijní cesty studenta ekologie Jana Michalika po nedotčené rumunské přírodě.

Studujym ekologie w Ołomuńcu, a jako każdy student aji brygadzym, abych se kapke cosi przirobił. Brygadził jo w muzeum w botanicki sekcji, przepisowoł jo herbarze, a tam mi zaproponowali, czy bych nie chcioł jechać do Rumunie jako szofer, że tam jadóm botanoziwać. Tymu żech je swobodny, tóż żech se prawił, że pojadym. Był żech strasznie rod, że żech tam jechoł, bo żech tam widzioł strasznie moc pieknych i ciekawych rzeczy, kiere bych tu nie widzioł. Zażyli my kupa przigód, humoru, je że za to wdziynczny, że żech tam móg z nimi być, a dzisio sie o moje przygody podzielić z wami,“ přivítal všechny přítomné Janek Michalik.

Poté seznámil posluchače velmi humorně, ale někdy i s nostalgií, o týdenním cestování napříč rumunskou přírodou se dvěma botaniky.

Komentáře