TŘINEC Florbalistky Třince jdou do vyřazovacích bojů ze třetího místa. Ve čtvrtfinále play-off se střetnou s Jihlavou.

V sobotu třinecké florbalistky přehrály celek Rtyně v Podkrkonoší.

Nedělní zápas s Dobruškou, který byl soubojem o třetí místo, se zpočátku nevyvíjel dle představ domácích.

Dobruška si v úvodní třetině vypracovala dvoubrankový náskok.

Třinci vycházely přesilovky – v první snížila Kateřina Havlová na 1:2

a ve druhé Vlaďka Skalíková smazala náskok rivalek.

Vyrovnávající gól v prostředním dějství vzešel z drtivé převahy třineckých hráček.

V poslední třetině se hra přelévala z jedné strany na druhou. V těžkých chvílích třinecké florbalistky podržela brankářka Dagmar Velčovská.

 

Domácí florbalistky šly za výhrou. Vítěznou branku vsítila Tereza Martynková po nahrávce Kateřiny Havlové.

Pojistku přidala Adéla Šibrová, opět ji asistovala Kateřina Havlová.

Trenér Třince Jiří Kajfosz mohl být s předvedenou hrou i výsledkem spokojen. „Dlouho jsme se prali s proměňováním šancí při hře 5 na 5. Bylo to jen o tom odšpuntovat to a ve třetí třetině se nám to povedlo,“ shrnul střetnutí.

Florbalistky Třince měly z vítězství obrovskou radost. „Urvaly jsme to týmovostí. Je to nejcennější výhra sezony, zaslouží si oslavu,“ řekla hráčka zápasu, Kateřina Havlová.

Ve čtvrtfinále play-off na dva vítězné zápasy se může Vendula Copanidisová se svými spoluhráčkami těšit na Jihlavu. První duel je na pořadu v sobotu od 19. hodin v třinecké hale STaRS.

FBC OSSIKO TŘINEC – FBC DOBRUŠKA 4:2

Branky a nahrávky: 17. Havlová (Skalíková), 37. Skalíková (Zetková), 55. Martynková (Havlová), 57. Šibrová (Havlová) – 9. Růžičková, 11. Růžičková (Peterová). Rozhodčí: Sasín, Kubala. Vyloučení: 1:3. Využití: 2:1. Diváci: 156. Třetiny: 1:2, 1:0, 2:0.

FBC OSSIKO TŘINEC – OREL RTYNĚ V PODKRKONOŠÍ 9:5

Branky a nahrávky: 12. Bieleszová (Wojnarová), 15. Kawuloková (Copanidisová), 17. Zetková (Wojnarová), 30. Šibrová (Zoubková), 38. Šibrová, 42. Martynková (Dembská), 47. Havlová (Šibrová), 50. Bieleszová (Wojnarová), 51. Martynková (Kawuloková) – 17. Sokolová (Štěpánová), 23. Sokolová (Romančáková), 36. Štěpánová (Sokolová), 53. Sokolová, 57. Romančáková (Sokolová). Rozhodčí: Morkes, Novák. Vyloučení: 0:2. Využití: 1:0. Diváci: 123. Třetiny: 3:1, 2:2, 4:2.

 

Komentáře