Jarmark v Dolní Lomné přilákal davy návštěvníků

DOLNÍ LOMNÁ Nádherné, skoro letní počasí přilákalo do Dolní Lomné na tradiční XI. Euroregionální jarmark tisíce návštěvníků. Všechna parkovací místa kolem Lomňanského muzea areálu byla obsazena. Organizátorem akce byla obec Dolní Lomná spolu s Asociací soukromého zemědělství Těšínského Slezska.

Úvod patřil dětem. Děti z polské školy pozvaly účastníky na cestu kolem světa, nakonec se vrátily zpátky do Lomné, kde je přece jenom nejlépe.

Děti z české školky zavedly hosty do školy, kde místo učitelky přišel čert a žáci hostům připomněli, jak to kdysi  vypadalo ve škole.

Do dávné i dávnější historie školství nás rovněž zavedli manželé Dana a Zdeněk Mruzkovi, kteří se svým ochotnickým divadlem se vrátili do dob nejstarších, kdy se ve školách psalo na tabulkách, učitel mohl použít i fyzický trest.

V roli soudružky učitelky excelovala Dana Mruzková, pro kterou největším stranickým úkolem bylo nacvičit se žáky píseň Пусть всегда будет солнце, пусть всегда будет небо!

Pak se na scéně střídaly soubory Mionší, Kotarzanie z Brennej. Členové spolku Koliba z Košařisk předvedli zpracování lnu.

K poslechu a tanci hrála Cimbálová muzika Mionší. Nechyběla tombola. Diváky potěšil svým vystoupením Blaf a do půlnočních hodin se všichni bavili při hudbě DJ Młynka.

Nezbytnou součástí Podzimního jarmarku v Dolní Lomné bylo předvádění domácích zvířat. O beranech a ovcích zasvěceně mluvil Michał Milerski, předvádění chovného dobytka se zhostil Karol Skupień, který celou akci moderoval.

Ukázka westernového ježdění a hulánská jízda.

Nescházely ani stánky plné dobrot, nejrůznějšího zboží od keramiky, potravinářských výrobků, domácího chleba a jiných.

Nechyběly ani atrakce pro nejmenší návštěvníky.

Skvělé sobotní odpoledne si všichni náležitě užili.

Komentáře