JABLUNKOV Na Mariánském náměstí v neděli vyvrcholil Jablunkovský jarmark, který začal v sobotu odpoledne. Opět se hrálo, zpívalo, tancovalo a běhalo.

Na úvod zazpíval mužský pěvecký sbor Gorol.

Jarmark navštívili hosté z partnerského města Wisła.

V neděli se zapojila i jablunkovská Charita. V pravé poledne se uskutečnilo Kolečko pro Charitu, výtěžek poputoval pro klienty zdejšího stacionáře. Závodu se zúčastnil rovněž spolek Nikdy nejsi sám.

S obrovským nasazením běžela také Renata Czader, předsedkyně spolku Nikdy nejsi sám.

Publikum nadchla dynamická hudební skupina Rytmy z Čtyřlístku z Ostravy, který sdružuje osoby se zdravotním postižením. Nápad založit skupinu vznikl v rámci muzikoterapie, kdy se začalo používat bubny, klientům se to zalíbilo a nápad byl na světě, a tak realizují heslo – „Léčba“ hudbou je možná jednou z nejsilnějších zbraní, jejímž prostřednictvím se daří zmírňovat řadu problémů lidí s nejrůznějšími typy mentálního a tělesného postižení. Za své skvělé vystoupení sklidili zasloužené ovace.

Nechyběl ani folklor v podání folklorní skupiny Drevár. Děti tančily s Míšou Dolinovou. Na Jablunkovském jarmarku nemohla chybět skupina Blaf. Tomáš Tomanek sice tvrdil, že pomalu ztrácí hlas, ale na výkon to nemělo žádný vliv. Všichni se skvěle bavili.

Tisíce diváků přilákal koncert rockové hudební skupiny Mňága a Žďorp.

Náměstí bylo plné do posledního místa.

Nechyběla ukázka zásahu jablunkovských mladých hasičů.

V okolí kostela návštěvníci mohli obdivovat nádherná díla členů Fotoklubu Jablunkov. Škoda jen, že výstava trvala jen jeden den.

Ten bych chtěla, třeba je kouzelný.

Když jarmark, tak nesmí chybět cukrová vata.

Jan Kluz – tři v jednom – v sobotu hrál s Bidony, dopoledne zpíval s pěveckým souborem Gorol a odpoledne hrál a zpíval s Blafem.
Když hudbu miluješ, není co řešit,“ zhodnotil to Klus.

Úsměv prosím.

Tři bratři v triku na jarmarku, čtvrtý zůstal doma.

Táta a syn.

Dojez to, prosím. Už fakt nemůžu.

Marek Chrascina – Mistr České republiky v dlouhém horském běhu, v závodě světového poháru získal bronz – nejen dobře běhá, ale umí péct skvělé „placki na blaszi“. Šlo mu to jedna báseň.

Borůvková marmeláda a ještě k tomu domácí – ta chutná nejlíp.

Ne, fotit se nebudu.

Skvělý tým organizátorů Jablunkovského jarmarku aneb holky z JACKi se starostou.

Tak zase za rok na náměstí v Jablunkově.

Komentáře