TŘINEC Také pátý pokus byl neúspěšný. Fotbalisté Třince pořád čekají na premiérové jarní vítězství. V derby s Vítkovicemi uhráli jen remízu.

FK FOTBAL TŘINEC – MFK VÍTKOVICE 1:1

Ostravané se dostali do vedení, na Surzynův centr si naběhl nevysoký Matěj a Adamuška byl proti jeho hlavičce bezmocný.

Po půlhodině hry domácím na leví straně zatopil Kaloč, zmatek ve vápně druhým gólem na štěstí pro domácí neskončil.

Ve druhém poločase Motyčka přehlavičkoval Vaňka, ale jelikož si v souboji pomohl rukou, svou trefu slavit nemohl.

Na druhé straně jásal Vaněk, trestný kop zatočil za tyč, brankář Květoň byl proti jeho ráně bezmocný.

Jeho protějšek Adamuška doslova exceloval – nejdříve vytáhl mimo střelu Matěje, vzápětí vyškrábl ze šibenice nůžky Mikuly a posléze Paškovi vystihl penaltu, kterou sudí nařídil za ruku Janoščína.

V tu chvíli už třinečtí hráli bez vyloučeného Schwendta, který dvacet minut před koncem spatřil druhou žlutou kartu.

Vítězství na stranu Třince mohl strhnout Klec, brankář Květoň jeho ránu vytěsnil. Už dříve mohl po samostatné akci skóroval Omasta, jeho střela se však mezi tyče nevešla.

V prvním poločase jsme nabídli chodící fotbal. Hráli jsme jako profesoři, přihrávky do středu, ztráty, koledovali jsme si o gól. Byla to hrůza. Divákům bychom se měli omluvit,“ řekl trenér Třince Jiří Neček.

Ve druhém poločase to hráči docela zvládli i navzdory tomu vyloučení. V devíti jsme měli více šancí, hráči do konce bojovali o tři body. Myslím si, že remíza je spravedlivá,“ dodal Neček.

BRANKY: 57. Vaněk – 8. Matěj. Rozhodčí: Váňa. ŽK: Kušnír, Schwendt, Hapal – Holiš, Mikula. ČK: 69. Schwendt. Diváci: 483. Poločas: 0:1.

TŘINEC: Adamuška – Lupták (59. Klec), Kušnír, Bedecs, Janoščín – Schwendt, Vaněk, Weber (46. Dedič), Janošík – Omasta – Hapal (85. Samiec). Trenér: Neček

VÍTKOVICE: Květon – Celba, V. Cverna, Mikula, Surzyn – Motyčka – Pašek, Holiš (79. Januška), Matěj, Vasiljev – Kaloč. Trenér: Balcárek.

Komentáře