TŘINEC Pohár pro vítěze extraligy juniorů ukořistili třinečtí Oceláři. Ve finále přemohli ve dvou vyrovnaných bitvách pražskou Spartu.

HC OCELÁŘI TŘINEC – HC SPARTA PRAHA 5:3

Po úvodní třetině to vypadalo, že juniorské šampióny určí až dnešní zápas. Jenže posléze přišla báječná druhá perioda. Oceláři nejprve vymazali dvoubrankové manko, pak zareagovali na třetí zásah Pražanů a v poslední minutě jim zasadili dvě rozhodující rány.

Obrat Ocelářů řídil Adam Raška, útočník reprezentační osmnáctky. „Měl jsem jediný úkol, a to dělat bordel před brankou. To je moje, dělat tam rozruch, chaos, a z toho padly ty branky. Dva góly jsem dal snad z teče, třetí z otočky. Je to nepopsatelný zážitek, hattrick ve finále,“ rozplýval se šťastný střelec. Statistici mu připsali i čtvrtou branku.

Třinečtí hokejisté zvedli pohár nad hlavu po třech letech, na trůnu vystřídali Brno. „Je to satisfakce a hodně příjemné zakončení celé sezony. Finálová série byla těžká, i když podle výsledku 2:0 na zápasy to tak nevypadá. Oba byly velmi vyrovnané, měli jsme trochu více sportovního štěstí a hlavně Nicka Malíka v bráně. Kluci byli v první třetině odvety asi nervózní, podobně jako v Praze, ale druhou třetinu zvládli úplně neskutečně a ta rozhodla celé utkání,“ řekl trenér vítězů Jiří Juřík.

BRANKY A NAHRÁVKY: 24. Raška (Peterek, Hladonik), 30. Raška (Michálek, Peterek), 36. Raška (Michálek, Peterek), 40. Raška (Hladonik, Peterek), 40. Krč – 13. Rousek (Kropáček, Vitouch), 20. Prymula (Pšenička), 32. Havlín (Pšenička, Prymula). Rozhodčí: Kubičík, Cabák – Bryška, Hanzlík. Vyloučení: 3:5, Raška 5+do konce – Kropáček 10+do konce. Využití: 2:1. Diváci: 1789. Třetiny: 0:2, 5:1, 0:0. Konečný stav série: 2:0.

TŘINEC: Malík – Krzak, Chovaniak, Šulák, Adámek, Michálek, Homola – Havránek, Krč, Tománek – Pastor, Geidl, Peterek – Raška, Hladonik, Čmiel – Plandor, Matěj, Macháček.

Komentáře