Je srovnáno, finále pokračuje v pátek v Liberci. Jedeme tam uhrát vítězství, hlásí Hrubec

TŘINEC Napětí se stupňuje, emocí přibývá. Rozmíšky na ledě, provokace, slovní přestřelka trenérů. Extraligové finále nabírá grády. „Kdo emoce líp ustojí, vyhrává,“ říká liberecký kouč Filip Pešán.

HC OCELÁŘI TŘINEC – BÍLÍ TYGŘI LIBEREC 1:2

V prvním finále na domácím kluzišti měli Oceláři za stavu 4:1 další šance, z nichž mohli své vedení navýšit. Ani jednu však nevyužili a střelecké trápení si přinesli i do čtvrtého klání.

Krátce před koncem je zachránil útočník Cienciala, stejně jako v předchozím duelu obstaral vyrovnávající trefu. V prodloužení nakonec jásali Tygři. I proto, že Oceláři nevyužili ani jednu z pěti početních výhod.

Měli jsme čtyřicet vteřin pět na tři, kdybychom to využili, zápas by byl jiný. Nějaké střely jsme měli, neodrazilo se to však k nám a gól jsme nedali. Chyběl moment překvapení. Pořád jsme čekali jeden na druhého, z naší strany nepřišlo nic nového, abychom tu čtverku Liberce rozbourali a sbírali puky,“ poukázal zadák Ocelářů Vladimír Roth.

Finálová série je vyrovnaná a stěhuje se pod Ještěd. „Věděli jsme, že tam pojedeme a musíme vyhrát. V Liberci to lehké není, to ví každý, my se tam ale pojedeme porvat o vítězství. Už jsme tam jednou vyhráli, tak proč by to nemohlo vyjít podruhé,“ pravil Roth.

Optimistou před pátým duelem v Liberci zůstává také jeho spoluhráč, brankář Šimon Hrubec.Zase jsme jakoby u stavu 0:0 a hrajeme na dva vítězné. My jsme si to už zažili s Plzní. Jedeme k nim uhrát vítězství, věřím tomu,“ dodal brankář.

BRANKY A NAHRÁVKY: 58. Cienciala (Roth, Dravecký) – 37. Lenc (Kvapil, Redenbach), 75. Havlín (Birner). Rozhodčí: Pešina, Mrkva – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváci: 5400. Stav série: 2:2.

TŘINEC: Hrubec – Gernát, Roth, Galvinš, Musil, Husák, Doudera – Chmielewski, Vrána, Růžička – Werek, Marcinko, Hrňa – Adamský, Polanský, Dravecký – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Svačina – Cienciala.

LIBEREC: Will – Šmíd, T. Hanousek, Derner, Stříteský, Ševc, Havlín, Doherty – Birner, Filippi, Lenc – M. Kvapil, L. Hudáček, Valský – L. Krenželok, P. Jelínek, M. Zachar – J. Vlach, Redenbach, Ordoš.

 

 

 

 

 

Komentáře