MILÍKOV Dát košem trenérovi, který to jako hráč dotáhl až do reprezentace? K tomu je potřeba mít koule! A milíkovský fotbalista Erik Szmek je měl.

Český Těšín, přední celek páté nejvyšší soutěže, hledá pro jaro útočníka. Trenér Ľubomír Luhový si vyhlédl Erika Szmeka z Milíkova, který se s mužstvem zapojil do přípravy. V trénincích i přípravných duelech zanechal dobrý dojem, dvakrát skóroval.

Erik je přesně tím typem útočníka, kterého hledáme. Urostlý, technicky dobře vybavený, takového hrotového hráče v mužstvu nemáme,“ charakterizoval trenér Českého Těšína Ľubomír Luhový vyhlédnutou posilu.

Szmek si vyzkoušel fotbal v Třinci, přechod do Frýdku-Místku mu zhatilo zranění. Ještě jako dorostenec začal nastupovat za Bystřici v I. A třídě, mihl se i v Oldřichovicích. Pak se vydal do nejnižší soutěže.

V předešlé sezoně nasázel v dresu Milíkova pětadvacet branek, letos v průběhu podzimní části se coby hrající trenér prosadil osmnáctkrát. Zajímaly se o něho i jiné kluby.

Třebaže Erik Szmek začal s Českým Těšínem trénovat, na jaře jeho dres neoblékne. „Trenérovi Luhovému jsem oznámil, že jaro chci odehrát v Milíkově. Rád bych tam dokončil práci, kterou jsme s mužstvem načali. Můj odchod do Těšína připadá v úvahu nejdříve v létě,“ řekl kanonýr vedoucího týmu okresní soutěže.

 

Komentáře