TŘINEC O herní krizi se nemluví, ale přinejmenším herní nepohoda hokejové Oceláře v posledních týdnech trápí. Ve čtyřech z posledních pěti domácích utkání inkasovali pětkrát, nedaří se jim ani střelecky. „Chybí nám, aby zkušení hráči byli vždy ve správný čas na správném místě, jak to bylo dříve,“ řekl útočník Jiří Polanský.

Dvakrát po sobě jste dostali pět gólů, co se děje?
Těžká otázka. Z klukama si o tom v kabině musíme promluvit, není to náhoda. Náš herní projev není dobrý, není takový, jaký bychom chtěli předvádět. Někdy vám tam góly napadají, někdy hrajete hůře, ale podrží vás gólman. Proti Hradci to bylo špatné ve všech směrech.

Nedůsledně kryjete protihráče před vlastní bránou, navíc se neprosazujete střelecky….
V hokeji neplatí, že obránci špatně brání a útočníci nedávají góly, protože se prolínáme. Při bránění nám vznikají chyby, které jednoduše vznikat nesmí. Když takovou chybu uděláte, soupeř ji potrestá. To samé v útoku. Mámě nějaká schémata, která chceme hrát, ale nedostaneme se k tomu. Vymýšlíme různé věci a pak si na střídačce říkáme, co jsme to zase udělali.

Nepřipadá vám, že už nejste tak dominantní jako dříve?
Těch střídání v útočném pásmu nemáme tolik, kolik bychom si představovali. Čas strávený v útočné zóně není takový, jaký by měl být. Nedovedu říct, kde nás tlačí bota více. Náš problém je komplexní.

Co s tím?
Také mi přijde, že my zkušení hráči na ledě nejsme ve správný čas na správném místě. A dříve to tak bylo. Pokud pořád hrajeme ve vlastním obranném pásmu, nepomůže nám sebelepší hráč.

HC OCELÁŘI TŘINEC – HK MOUNTFIELD HRADEC KRÁLOVÉ 1:5

BRANKY A NAHRÁVKY: 12. Galviņš (Novotný) – 11. Koukal (Paulovič, Linhart), 19. Graňák (Rosandić), 42. Rákos (Vopelka, Chalupa), 46. Rosandić (Vopelka, F. Pavlík), 48. Paulovič (Cibuļskis, Zámorský). Rozhodčí: Hradil, Úlehla – Gebauer, Tošenovjan. Vyloučení: 4:2, Polanský 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 4 593. Třetiny: 1:2, 0:0, 0:3.

TŘINEC: Hrubec – Roth, Galviņš, Matyáš, Gernát, Musil, Doudera, Adámek – Růžička, Polanský, Chmielewski – Hrňa, Marcinko, Werek – Svačina, Vrána, M. Kovařčík – O. Kovařčík, Novotný, Dravecký.

HR. KRÁLOVÉ: Pavelka – Linhart, Zámorský, Cibuļskis, Nedomlel, Rosandić, F. Pavlík, Graňák – Chalupa, Koukal, Paulovič – R. Pavlík, Cingel, Dragoun – Miškář, Bičevskis, Smoleňák – Lessio, Rákos, Vopelka.

Komentáře