Karel Hazuka a Bronislav Walek získali cenu Hrádku

HRÁDEK Karel Hazuka a Bronislav Walek, dva nadšení sportovci a obětaví funkcionáři, včera převzali z rukou starosty Roberta Borského cenu Hrádku.

Co pro vás ocenění znamená?

Bronislav Walek: Každé ocenění je svým způsobem dvousečná zbraň. Někteří se domnívají, že si je zasloužíte, další jsou přesvědčeni o opaku. Je to pro mě velká čest, že mě obec vyznamenala.

Karel Hazuka: Velmi mě potěšilo, že obec si váží lidí, jako jsme my, kteří pro Hrádek něco udělali. Fotbalu v Hrádku se věnuji už přes třicet let.

Kterého sportovního úspěchu si nejvíce vážíte?

Walek: Pokud jde o mou sportovní kariéru, byl jsem členem třineckého družstva staršího dorostu, které jako jediné získalo titul v tehdejší ČSSR. Bylo to v roce 1975. Cením si třeba i pátého místa v seriálu Českého poháru v běhu do vrchu. Účastním se také mistrovství světa veteránů v této disciplíně. Mám radost také z toho, že Běh Hrádkem se neustále rozrůstá, závodníků přibývá.

Hazuka: S fotbalem jsem začal v Bystřici, hrál jsem tam od 15 do 25 let, zahrál jsem si I. A třídu. V 1975 roce se otevřelo hřiště v Hrádku, kamarádi mě přemlouvali, abych šel hrát do Hrádku. Tři roky jsem vydržel v Bystřici, a pak jsem přestoupil. Později jsem v Hrádku trénoval dorostence, muže, nakonec jsem se stal činovníkem. Dnes jsem nejstarším žijícím funkcionářem hrádeckého klubu. Nejraději vzpomínám na období, kdy jsme v Hrádku pár let hráli I. B třídu.

Jaké jsou vaše další sportovní plány?

Walek: Moc bych si přál, aby Běh Hrádkem i nadále patřil mezi oblíbené závody, aby se k nám závodníci rádi vraceli. A pokud mi zdraví dovolí, dál aktivně sportovat. Zrovna zítra (dnes) se chystám na další závod v Čadci.

Hazuka: Pokud o mou práci i nadále bude zájem, rád vypomůžu ve fotbalovém oddíle. Kopačky jsem pověsil na hřebík už dávno, mými záliby teď jsou tenis, jízda na kole a turistika.

Roman

 

Komentáře