TŘINEC Úvodní duel čtvrtfinále play-off patřil Hradci Králové, ve druhém hrály prim florbalistky Třince. Rozhodující zápas je na programu zítra v Hradci Králové.

Východočeské florbalistky využily výhodu domácího prostředí a po výhře 6:4 se ujaly ve čtvrtfinálové sérii vedení 1:0. Třinec prohrával už 4:1, dokázal však zvednout hlavu a srovnat na 4:4. Vítězství však na svou stranu strhly hráčky Hradce. „S tolika chybami tak těžký zápas nemůžeme vyhrát. Zítra vrátíme sérii do Hradce,“ přislíbil hostující trenér Jiří Kajfosz.

Co řekl, to se také stalo. Hradec dokázal zareagovat na vedoucí trefu Třince (po nahrávce Skalíkové se prosadila Mišunová), ale jakmile domácí hráčky zlomily smůlu v koncovce, bylo s ním zle nedobře. Vítěznou trefu obstarala T. Martynková, v závěrečném dějství triumf Třince stvrdily Skalíková, Copanidisová a kapitánka Bieleszová.

Dvě třetiny byl na hřišti jeden tým. A na tři lajny. A pořád máme ještě kam sáhnout. Chci moc poděkovat našim skvělým fanouškům za fantastickou atmosféru a návštěvu, za kterou by se nemusela stydět ani extraliga,“ řekl trenér vítězek Jiří Kajfosz.

Srdnatě bojujícím hráčkám Třince, které nevypustily snad jediný souboj, po závěrečné siréně dlouho tleskalo vestoje téměř 250 nadšených diváků, moderátor domácím florbalistkám zahrál skladbu Holky z naší školky.

Tak co, zvládnou to třinecké holky i v rozhodujícím duelu v Hradci Králové?

IBK HRADEC KRÁLOVÉ – FBC OSSIKO TŘINEC 6:4

BRANKY A NAHRÁVKY: 5. Dunajčáková, 7. Drahokoupilová (Dunajčáková), 24. Labudová (Buchalová), 31. Miholová (Buchalová), 46. Buchalová, 51. Miholová (Buchalová) – 7. Havlová (Dembská), 34. T. Martynková (Bieleszová), 35. Mišúnová, 43. Zetková (Bieleszová). Rozhodčí: Jeřábková – Stejskalová. Diváci: 56. Třetiny: 2:1, 2:2, 2:1.

FBC OSSIKO TŘINEC – IBK HRADEC KRÁLOVÉ 5:1

BRANKY A NAHRÁVKY: 4. Mišúnová (Skalíková), 37. T. Martynková (Bieleszová), 43. Skalíková (Šibrová), 55. Copanidisová (Kawuloková), 58. Bieleszová (T. Martynková) Rozhodčí: Bílek – Fojt. Diváci: 236. Třetiny: 1:1, 1:0, 3:0.

TŘINEC: Velčovská – Zetková, Gibiecová, Skalíková, Wojnarová, Franková, Copanidisová, Bieleszová, Zoubková, Kawuloková, Dembská, Nogawczyková, T. Martynková, Havlová, Šibrová, Mišúnová, M. Martynková, Giecková.