Když se chce, tak to jde

TŘINEC Víte, co je to pole dance? Kdo se tomu může věnovat? Nejen na tyto otázky odpoví Vicemistryně České republiky v Pole dance Lucie Stonawská.

Pár informací o sobě…

Je mi 20 let, jsem z Třince a věnuji se Pole dance, což je akrobacie na tyči. Momentálně jsem studentkou Vyšší odborné školy – Mediální tvorba v Ostravě.

 

Jaké byly začátky…

Začínala jsem v Třinci, ve studiu Acro-dancers pod vedením Lenky Šotkovské. Protože mi tréninky nestačily, tak jsem navštěvovala i studio ve Frýdku Místku a nyní navštěvuji studio Cirkus v Ostravě, protože jsem zde začala chodit do školy.

Jak ses k tomu dostala…

Jako teenager jsem nebyla moc spokojená se svou váhou. Byla jsem trochu oplácaná, a tak jsem si řekla, že pokud chci zhubnout, musím něco změnit. A věděla jsem, že mi schází pohyb. Hledala jsem něco, kde se něčemu naučím, nejen odcvičím hodinu a půjdu domu s tím, že příště zase to samé…Hledala jsem a zkoušela jsem mnoho různých kroužků a kurzů od společenských tanců, přes aerobik, po posilovnu, ale nic mě nepohltilo tak, jako pole dance. S pole dance to byla láska na první dotek. Tento sport posílí jak celé tělo, tak i sebevědomí. Tím, že tréninky probíhají v zrcadlových sálech, musíte se na sebe dívat a po pár hodinách si na to zvyknete a začnete se líbit sama sobě.

Jak dlouho se této disciplíně věnuješ…

Pole dance se věnuji 3 roky. Trénuji alespoň 2-3 týdně, ale před soutěží jsem měla tréninky i pětkrát týdně. Samozřejmě není to jen trénink na tyči, ale také strečink, který je také velmi důležitý.

A teď již k Mistrovství ČR…

Minulý víkend 13. října jsem získala na Mistrovství ČR v Pole Art 2019 stříbrnou medaili. Soutěž měla dvě kola. Soutěžilo se v kategoriích – děti, junioři, muži, ženy amatéři, profesionálové, elita, doubles… V semifinálovém kole soutěžící museli natočit video, které muselo splňovat určité podmínky a zaslali ho porotcům. Ti vybrali z každé kategorie 10 nejlepších, kteří se dostali do finále. V mé kategorii bylo 34 žen a postoupilo pouze 10 a já byla mezi nimi. A ve finále jsem skončila na 2. místě v  kategorii ženy amatéři.

 

Kdo se může věnovat pole dance…

Pole dance se může věnovat každý. A já jsem toho důkazem. Nikdy předtím jsem nedělala gymnastiku, neměla jsem taneční průpravu, paradoxně jsem neuměla ani šplhat. Jednoduše – když se chce, tak to jde. Nebyla to procházka růžovým sadem, ale za 3 roky tréninku, dřiny a nespočet modřin se můžete dopracovat až na stupně vítězů!

Děkujeme a přejeme hodně dalších sportovních úspěchů!

 

 

Komentáře