Kino Kosmos začne v pondělí promítat

TŘINEC Po téměř dvouměsíční nucené odmlce kvůli koronavirové epidemii začíná třinecké kino opět promítat na stříbrné plátno. Od pondělí 11. května otevře maximálně 99 divákům na jedno představení.

V třineckém kině se bude promítat za vládou stanovených pravidel, jako je zvýšená desinfekce, povinnost nošení roušek nebo rozesazení diváků v sále. – Jsme připraveni splnit státem stanovené podmínky tak, abychom maximálně ochránili diváky i personál. Věříme, že ani rouška jim nezabrání zase u nás prožívat na velkém plátně velké emoce – sdělila ředitelka kina Regina Szpyrcová.

Kino upravilo zasedací pořádek, který umožňuje rozesazení diváků do doporučených vzdáleností, vždy ob řadu a ob sedadlo. Sednout si mohou maximálně dva lidi vedle sebe. Prodej vstupenek by měl ideálně probíhat přes internet. Pokladna bude otevírat půl hodiny před projekcí a bude preferovat bezhotovostní platbu kartou.

Prozatím se bude promítat v omezeném režimu jedenkrát denně v 17:30 hod. během pracovního týdne a dvakrát o víkendu, kdy přibude rodinné představení v 15:00 hod. – Program se dolaďuje, filmy budou už brzy zveřejněny na webových stránkách kina – dodává ředitelka.

Nutno zároveň dodat, že návštěvníci kina nesmějí v kinosále konzumovat žádné jídlo a pití. I když prozatím kino nemůže nabídnout občerstvení a posezení uvnitř budovy, přesto se diváci mohou před filmem občerstvit na zahrádce před Kosmosoknem nebo si odsud domů odnést čerstvý popcorn.

Komentáře