Kino na hranici tentokrát o prázdninách

ČESKÝ TĚŠÍN, CIESZYN Termín Kina na hranici/granici je již stanoven. Letošní 23. ročník mezinárodní filmové přehlídky se uskuteční o prázdninách, 30. července – 4. srpna.

Pořadatelé filmové přehlídky Kino na hranici/granicy pevně věří, že letošní 23. ročník se oproti minulému „online ročníku“ uskuteční tentokrát naživo. – Současná pandemická situace mění plány mnoha pořadatelů kulturních akcí, kteří upínají své naděje na postupné rozvolnění v letních měsících. Řada z nich proto s ohledem na současný vývoj hledá vhodnější termíny proto, aby se jejich akce mohly uskutečnit za přítomnosti diváků i hostů. Abychom i my mohli divákům Kina na hranici nabídnout program i s účastí tuzemských tvůrců, rozhodli jsme se uspořádat přehlídku od 30. července do 4. srpna – uvedl Martin Novosad, programový ředitel KnH z české strany.

Kino na Hranici se tradičně konalo na přelomu dubna a května. Loni kvůli pandemií byl termín přehlídky několikrát měněn, nakonec se uskutečnila formou online. Letos všichni pořadatelé kulturních akcí doufají, že o prázdninách protiepidemická opatření nebudou tak přísná, a akce se budou moci uskutečnit i za účastí diváků.

– Kino na hranici se nikdy nevzdává. Už jsme si zvykli na to, že nás rozličné situace nutí měnit termíny, ale i program našeho festivalu, nicméně emoce zůstávají nezměněné. Věřím, že na začátku srpna se nám podaří sejít se v Těšíně, pěkně si popovídat a zhlédnout společně kvalitní filmy. Program bude plný atrakcí, ovšem tou největší pro nás bude možnost potkat se s vámi – diváky a účastníky Kina na hranici. Říci, že už se nám po vás stýská, to je málo. Netrpělivě na vás čekáme, jsme tu a stále budeme – sdělil polský programový ředitel Kina Łukasz Maciejewski.

Program festivalu bude již brzy zveřejněn, a dle slov pořadatelů jeho součástí budou opět tradičně premiéry a filmové novinky z Polska, České republiky a Slovenska, dále retrospektivy filmových tvůrců, tematické cykly, besedy s osobnostmi a také literární čtení.

 

Komentáře