Knihovna naučí seniory, jak se nenechat zmást

TŘINEC V době, kdy se na nás valí informace ze všech stran, je stále těžší se zorientovat a nenaletět hoaxům, fake news a dezinformacím. Knihovna Třinec proto na čtvrtek 6. února od 13,30 hod. připravila pro seniory přednášku s názvem „Jak se nenechat zmást.“

Pokud se chce člověk bezpečně pohybovat ve virtuálním prostoru, tak musí kriticky myslet, ověřovat zdroje a informace. Proto jsme v rámci aktivit našeho Senior Pointu připravili přednášku, která pomůže právě seniorům, jak na internetu nenaletět a nenechat se zmást – vysvětlila důvod přednášky Miroslava Vápeníková z Knihovny Třinec.

Hlavním tématem zítřejší přednášky v třinecké knihovně bude kritické myšlení, tedy jak se zorientovat v dnešním světě přehlceném informacemi a jak správně tyto informace vyhodnocovat. Zájemcům z řad seniorů ukáže Zdeněk Svoboda z organizace Lepší senior, jak na to, na co si dát pozor, čemu se vyvarovat a proč je lepší dvakrát prověřovat než jednou sdílet. Obdobná přednáška se ve stejný den uskuteční také pro seniory z České hutnické společnosti.

Akci pořádá třinecký Senior Point, který v Knihovně Třinec v letošním roce oslaví druhý rok fungování a během té doby se těší velkému zájmu. Ročně obslouží a pomůže stovkám klientů a uspořádá desítky vzdělávacích i kulturních akcí. Vstup na přednášku je zdarma. Partnerem Senior Pointů v regionu je Moravskozslezský kraj.

 

Komentáře