Skvělý úspěch tanečního páru

BYSTŘICE, ČESKÝ TĚŠÍN Joanna Škňouřil z Bytřice společně se svým tanečním partnerem Martinem Hlawiczkou na Mistrovstvích České republiky v latinskoamerických tancích, které se konalo tuto sobotu v pražské Lucerně, si vytančili skvělé čtvrté místo v kategorii do 21 let.

Martin Hlawiczka je studentem VŠB v Ostravě. Joanna Škňouřil chodí na Polské gymnázium v Českém Těšíně. Trénují v TK Marendi. Na podzim tento pár reprezentoval Českou republiku na Mistrovství světa v latinskoamerických tancích, které se uskutečnilo v Číně.

„Toto umístění pro nás hodně znamená. Věděli jsme, že vítězné páry, které skončily před námi, jsou finalisty Mistrovství světa a Evropy, takže čtvrté místo je pro nás obrovským úspěchem,“ sdělila své dojmy Joanna Škňouřil.

Pár před mistrovstvím trávil na parketu i tři hodiny denně šestkrát v týdnu. Zúčastnil se několik soustředění.

„Velmi důležitá byla pro nás pochvala od trenérů, že jsme udělali obrovský pokrok. Dali jsme ze sebe maximum,“ dodala Škňouřil, která v tomto roce maturuje. „Momentálně se chci soustředit na školu, chceme se ale zúčastnit nějaké mezinárodní soutěže. Uvidím, jak všechno skloubím se školou.“

 

Komentáře