Knihovna Třinec chystá tradiční Noc s Andersenem v netradičním formátu

TŘINEC Letošní třinecká Noc s Andersenem odstartuje v pátek 9. dubna od 19 hod. Knihovníci budou živě vysílat přes Facebook Knihovny Třinec a pro děti připravili zhruba tříhodinový program.

Noc s Andersenem je tradiční akcí v programech knihoven, škol a dalších organizací, které se věnují dětem. Smyslem noci je strávit čas s literaturou v netradičním prostoru, jenže do organizování v loňském roce vstoupil Covid-19, který setkávání znemožnil. Letošní rok bude bohužel stejný, proto se třinečtí knihovníci rozhodli pro netradiční on-line formát.

On-line podobu Noci s Andersenem jsme si vyzkoušeli už v loňském roce a měla až nečekaný úspěch. Připojilo se k nám více než 60 rodin z celé české republiky a děti zvládly dlouhý více než tříhodinový program plný aktivit, čtení a společného tvoření. Proto jsme se rozhodli, že letos se to pokusíme zopakovat, program jsme ještě více vyšperkovali a děti a rodiče díky tomu opět čeká jedinečný zážitek – sdělila Marika Zadembská z třinecké knihovny.

Noc s Andersenem odstartuje v pátek 9. dubna od 19 hod. Během večera a noci se bude číst, tvořit, hrát a dojde i na závěrečné počítání oveček, které v loňském roce sklidilo velký úspěch a nadšené ohlasy. Zúčastnit se může prakticky kdokoliv, ale doporučené je přihlášení předem, aby mohli organizátoři rodiny kontaktovat a předat jim podrobné instrukce. Registrace jsou spuštěny na webových stránkách knihovny v sekci Události.

Komentáře