JABLUNKOV Vloni na podzim začala v Jablunkově výstavba dopravního terminálu. Ze zastaralého stanoviště vznikne moderní dopravní terminál, který by měl sloužit nejen místním, ale i turistům a návštěvníkům Beskyd. 

Důvod stavby nového terminálu je jednoduchý – stav dosavadního autobusového stanoviště už nevyhovoval požadavkům dnešní doby. Nástupní ostrůvky nebyly bezbariérové, v žalostném stavu byla i čekárna.

Typickým znakem nového terminálu bude prstencová čekárna s pěti zastávkami, ve které zázemí najdou cestující, maminky s dětmi potěší přebalovací kout, své místo tam bude mít infocentrum. Úprava veřejného prostranství a vytvoření klidové a odpočinkové zóny pro uživatele by rovněž měla zlepšit podmínky dopravní obslužnosti pro obyvatele Jablunkovska. Uprostřed zóny zřejmě poroste jabloň, kterou má město ve svém znaku. Vznikne rovněž 35 parkovacích míst.

Rozpočtová cena byla vyčíslena na 45,5 milionu korun. Výběrové řízení ji srazilo na 40 milionů. Dotace činí 90 procent způsobilých výdajů, z toho 85 procent je z Evropského fondu pro regionální rozvoj a pět procent ze státního rozpočtu, zbylou částku hradí město ze své kasy. 

Pokud vše půjde hladce, v červnu 2022 by mělo být hotovo.

Komentáře