Lidé více konzumují, ale také třídí. V Třinci přibývá nádob na odpad a jsou větší

TŘINEC Zvýšenou spotřebu a konzumní způsob života více než rok doplňuji covidová opatření a čas, který lidé tráví doma. Roste množství odpadů z domácností, separovaným odpadem, kterého v barevných nádobách přibývá nejrychleji, je sklo. I proto se mění na objemově větší nádoby na odpad.

– Za posledních šest měsíců jsme svezli o 279 plných popelářských aut více než ve srovnatelném období před rokem. Každý měsíc je v černých nádobách na směsný komunální odpad průměrně o 35 tun odpadu více. Za poslední půlrok došlo k navýšení svozu plastů o téměř 11 tun, papíru a skla identicky o 29 tun. Roste množství vytříděného bioodpadu. Za posledních šest měsíců jsme ho svezli o úctyhodných 661,5 tun více. To je ekvivalent 158 plných vozidel – sdělil Tomáš Ondraszek, vedoucí komunálních služeb společnosti SMOLO s tím, že po dohodě se samosprávami společnost navyšuje dle možnosti kapacitu nádob na tříděný odpad.

Například v Třinci společnost vyměňuje žluté, modré i zelené nádoby na násobně větší nebo přidává další.Dle dispozic třineckého magistrátu v některých lokalitách se mění klasické nádoby na papír, sklo a plasty o objemu 1,1 mza více než dvojnásobně velké.

A právě skla přibývá v barevných nádobách nejrychleji. Restaurace a hospody jsou zavřené, takže lidé doma více konzumují, a to nejen alkohol. – Naše společnost v loňském roce odebrala a odvezla ke zpracování o 51 tun barevného i čirého skla více než v roce 2019 – uvedl Ondraszek.

Foto: TZ

 

Komentáře